Spekulace o odchodu do Řecka vyvrátil Bořil nejlépe, jak mohl. Zůstane nejspíš i Coufal

Spekulace o odchodu do Řecka vyvrátil Bořil nejlépe, jak mohl. Zůstane nejspíš i Coufal

Sotva se začaly objevovat spekulace o tom, že má slavistický kapitán Jan Bořil namířeno do Řecka či do Ruska, Slavia oznámila, že oba startující krajní beci, tedy Bořil a Coufal, prodloužili v Edenu smlouvu. Ulevilo se tak hodně fanouškům sešívaných.

Bořil se v zimě stal po odchodu Škody a Součka kapitánem Slavie a neviděl proto důvod odcházet do Řecka nebo do Ruska. "Jsem rád, že tady mohu působit ještě další roky. Udělám vše pro to, aby byli všichni spokojení. Jak já, tak hlavně Slavia," prozradil nositel kapitánské pásky v týmu kouče Trpišovského. "Za zájem ze zahraničí jsem moc rád, ale jakmile přišla tahle nabídka od Slavie, tak jsem to nemohl odmítnout. Jsem tu hrozně rád, chceme získávat tituly a hrát Ligu mistrů. To je priorita," prozradil Bořil.

Toho si Slavia pojistila až do roku 2023 a definitivně tak dala najevo, že svého kapitána tohle přestupové okno nikam nepustí. A sám Bořil bude v Edenu pokračovat rád. V základní sestavě většinou na kraji obrany startuje jak Jan Bořil, tak Vladimír Coufal. I on byl spojován se zájmem ze zahraničí, dokonce z Premier League, kde se o něj zajímaly prý dokonce tři týmy, i on ale prodloužil smlouvu ve Slavii a pravděpodobně se zatím stěhovat nebude.

Už loni stál Coufal o přestup do bundesligy, kde se po něm vyptával Freiburg, přestup mu ale nevyšel a sešívaný obránce tak pokračoval ve Fortuna lize. Nyní mu možná utekla Premier League, je ale otázkou, jak byl zájem ze strany West Hamu či Southamptonu vážný. I v případě Coufala to nejspíš znamená, že Slavii letos neopustí.

"Další čtyři roky chci spojit se Slavií. Až se mě budou chtít ve vedení zbavit, tak půjdu. Ale já jsem tady moc spokojený a nikdy nikam neutíkám. Z mojí strany to beru jako důkaz, že jsem pro Slavii schopný udělat prakticky všechno,“ cituje klubový web beka, jenž ve Slavii podepsal smlouvu do roku 2024.