Pochettino poprvé přiznal námluvy s Barcelonou. Za tato slova na adresu klubu jej ale fanoušci nepochválí

Pochettino poprvé přiznal námluvy s Barcelonou. Za tato slova na adresu klubu jej ale fanoušci nepochválí

Mauricio Pochettino dovedl loni Tottenham do finále Ligy mistrů, od podzimu je ale nezaměstnaný a sám přiznává, že by se k trénování rád vrátil. Pravděpodobně bude brzy shánět nového kouče i Barcelona a logicky se tak nabízí právě příchod Pochettina.

Pochettino ve své kariéře trénoval Espanyol, Southampton a Tottenham. V severním Londýně strávil pět let, týmu se docela dařilo, žádnou trofej však nezískal a proto byl nahrazen Mourinhem. Spekulovalo se, že by mohl letos převzít Benfiku a nebo Juventus, ten už ale angažoval Pirla. Očekává se, že na lavičce Barcelony brzy skončí Quique Setien a na jeho místo zamíří právě krajan Messiho.

Ten ovšem v lásce Barcelonu moc rád nemá. Hrál totiž za druhý tým z města, Espanyol, který poté i trénoval. "Raději bych pracoval na poli v Argentině, než abych trénoval Barcelonu," prozradil jednou jako kouč Espanyolu. A v případě, že by byl angažován do trenérského křesla v Barceloně by se to jistě připomnělo.

I během roku se argentinský kouč angažmá v Barceloně dost vyhýbal, nyní ale přiznal, že by nabídku z Camp Nou možná zvážil. "Už dřív jsem byl s Bartomeuem na kávě a chvíli jsme se bavili. Tam asi vznikly ty spekulace, které chci vyvrátit. Ale nechci se přitom otřít o Barcelonu," prozradil bývalý kouč Tottenhamu.

A vrátil se i k nehezkým slovům na stranu FCB. "V Espanyolu jsem začínal, ale nejsem arogantní a nejsem pyšný na to, co jsem řekl. Teď už bych to asi neříkal, protože v životě nikdy nevíte, co se stane," naznačil Pochettino možnost trénování Messiho či Suaréze. Vyloučený ale není ani návrat Xaviho na Camp Nou, volný je ale například i Massimiliano Allegri, Laurent Blanc nebo Maurizio Sarri.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.