Zidana po rezignaci v Realu mohl nahradit jednatřicetiletý trenér. Nebyl to vhodný krok, říká mladý kouč

Zidana po rezignaci v Realu mohl nahradit jednatřicetiletý trenér. Nebyl to vhodný krok, říká mladý kouč

Poslední sobotu v květnu 2018 slavil Zinedine Zidane svůj další pohár Ligy mistrů, ani ne týden poté ovšem rezignoval z osobních důvodů na post trenéra Realu Madrid. Na lavičku Los Blancos se vrátil asi o tři čtvrtě roku později, co se mezitím na San Bernabeu dělo?

Real Madrid poměrně brzy oznámil příchod nového trenéra Julena Lopeteguiho. Ten byl kvůli tomu navíc odvolán z postu trenéra španělské reprezentace hned před mistrovstvím světa, původně měl La Roju vést až do konce šampionátu. Angažmá v Madridu mu ale nevyšlo, vyhozen byl už během podzimu a tým převzal Santiago Solari.

Pod Solarim se Real Madrid zvedl, stále to však nebylo ono. Zidane je zkrátka jen jeden. Francouzský stratég se ale v březnu 2019 na lavičku vrátil, v létě si přizpůsobil kádr a letos dotáhl Real k vítězství v La Lize. Akorát ta Liga mistrů mu letos nevyšla. Ukázal však, že je pro Bílý balet nenahraditelný. A nebo si jen Real Madrid špatně vybral?

S angažmá v Madridu byl tenkrát spojován například Antonio Conte, Massimilliano Allegri, Joachim Löw nebo Unai Emery. Až nyní ale vyšlo na povrch, že Real podal oficiální nabídku Julianovi Nagelsmannovi, tenkrát jednatřicetlietému trenérovi ve službách Hoffenheimu. Nyní vede Red Bull Lipsko.

Nagelsmann byl nucen ukončit kariéru fotbalisty už v mladém věku, od malička se tak věnoval trénování. Nyní je mu třiatřicet let a je například mladší než Cristiano Ronaldo. Prvním jeho velkým klubem byl bundesligový Hoffenheim, kde strávil tři sezóny a v roce 2019 se přesunul na lavičku Red Bullu Lipska, kde se ve své první sezóně v Lipsku umístil na třetím místě v bundeslize a navíc jej ještě čeká dohrávka Ligy mistrů.

V roce 2018 měl ovšem na stole nabídku Realu Madrid a mohl se stát nástupcem Zinedina Zidana. Je potom otázkou, zda by se vůbec francouzská superstar na lavičku Realu Madrid vrátila. "Real neměl moc kandidátů, ale já jsem mezi nimi byl. Měl jsem s Perézem několik telefonátů, ale nabídku jsem odmítl. Cítil jsem, že by to pro mě nebyl vhodný krok. Slíbil jsem jim však, že pokud budu v budoucnu dostupný, rád nabídku příjmu," zdůvodnil Nagelsmann a dveře do Realu si tak zatím nezavřel.

Tehdy opravdu moc zkušeným trenérem nebyl, ale v budoucnu se to může změnit. Fanoušci ovšem doufají, že Zinedine Zidane zůstane na lavičce Los Blancos co nejdéle...