Vydra a Sparta? Jednání probíhala už v zimě. Rosický se ale netají touhou po Fábregasovi

Vydra a Sparta? Jednání probíhala už v zimě. Rosický se ale netají touhou po Fábregasovi

V létě se objevily spekulace o tom, že by se Matěj Vydra po letech v zahraničí, zejména v Anglii, mohl vrátit do Fortuna ligy. Zájem o jeho služby měla podle všeho obě pražská S. Málokdo ale ví, že přestup Vydry do Sparty byl aktuální věcí už v zimě.

Přestupové politice ve Spartě momentálně velí hlavně sportovní ředitel Tomáš Rosický, který má s anglickým fotbalem bohaté zkušenosti. Je si tak vědom i kvalit Matěje Vydry, jenž působí v nejvyšší soutěži v Burnley. Ve své kariéře nastoupil už za několik prvoligových i druholigových klubů v Anglii, zahrál si i v Itálii a v Belgii.

Ve Spartě by byl pravděpodobně útočníkem číslo jedna. Tím je momentálně Libor Kozák, jenž navíc po odchodu Martina Frýdka dostal i kapitánskou pásku, náhradníkem je pak Benjamin Tetteh, ten ale ze Sparty podle všeho co nevidět odejde. Otázkou je pak to, zda se v kádru udrží Lukáš Juliš, jenž strávil jarní část sezóny na hostování v Olomouci, kde se mu dařilo.

Vydra by byl ale pro Spartu hráč do základní sestavy na úkor Kozáka, v kádru pak místo Tetteha. Je to opravdu nadstandardní fotbalista, který je v osmadvaceti letech navíc v nejlepším fotbalovém věku. V Burnley nastupuje pouze sporadicky a v Premier League se mu nikdy nepodařilo se prosadit, nejlepší výkony předváděl vždy v druhé nejvyšší soutěži Championship.

Jeho příchod ale bohužel není na pořadu dne. "Matějovy kvality jsou velké., má rok do konce smlouvy, koupili ho za velkou sumu a uvidíme, jaký to bude mít vývoj. Požadavky Burnley jsou ale pro nás momentálně nedosažitelné," prozradil Rosický. "Matěj Vydra byl blízko přesunu k nám v zimním přestupovém období. Nevyšlo nám to na poslední chvíli poté, kdy se Burnley zranil jejich útočník. Jinak by Matěj zřejmě do Sparty na hostování přišel," prozradil bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

Vydra zkrátka letos na Letnou nepřijde. Rosický na tento dotaz odpověděl na sparťanském webu, kde odpovídal na otázky fanoušků. Jeden z nich si vzpomněl, že v Monaku letos nejspíše skončí legendární záložník Cesc Fabregas, který si podle všeho momentálně hledá angažmá a vzhledem k tomu, že s Rosickým válel v záloze v Arsenalu, se zeptal i na jeho možný příchod na Letnou.

"Já bych samozřejmě byl moc rád, kdyby hrál Fabregas za Spartu, ale je to neuskutečnitelné z mnoha důvodů. Hráči nemají k našemu klubu vztah a hlavním důvodem jsou samozřejmě finance. Na tyhle hráče nikdy nemůžeme dosáhnout a z kamarádství pro mě to bohužel neudělají," prozradil Rosický. A Spartě se zatím moc přeplacených cizinců v týmu neosvědčilo, přestože Fabregas je úplně jiný kalibr než hráči typu Biabiany, Mavuba, Mandjeck či Ben Chaim...