Po Coufalovi a Masopustovi je s přestupem do Premier League spojován i Stanciu!

Po Coufalovi a Masopustovi je s přestupem do Premier League spojován i Stanciu!

V létě se začaly hýřit spekulace o tom, že by po Tomáši Součkovi mohli ze Slavie odejít do Premier League další dva hráči, obránce Vladimír Coufal a záložník či útočník Lukáš Masopust. O oba stojí West Ham, za který nastupuje Souček, Coufal byl spojován i s přestupem do Southamptonu.

Coufal ale už ve Slavii prodloužil smlouvu a jeho odchod je momentálně velmi nepravděpodobný. Lukáš Masopust je momentálně hráčem Slavie a jednání mezi sešívanými a Kladiváři podle všeho stále probíhají a nad jeho budoucností stojí velký otazník, vzhledem ke šíři kádru by ale Masopust tak velkou ztrátou pro Jindřicha Trpišovského nebyl. To i přesto, že se jedná o velmi kvalitního hráče. 

Když se podařilo nahradit Součka, jistě by to šlo i s Masopustem. Po odchodu "Suka" byl ale lídrem zálohy zejména Nicolae Stanciu, který tvořil téměř všechny útoky Slavie. Trio Hušbauer, Souček a Stanciu, které většinou nastupovalo ještě loni na podzim v Lize mistrů, by nyní ale mohlo být pryč. Hušbauer už je hráč Famagusty, Souček válí za West Ham a proti němu by mohl nastupovat právě Stanciu.

Ten je podle expertů společně s brankářem Ondřejem Kolářem vůbec nejlepším hráčem hráčem českého mistra a na úspěchu Slavie v loňské sezóně má velkou zásluhu. Nenahraditelný nejspíše není ani on, jeho odchod by ale Trpišovskému komplikoval plány asi více než přestup Masopusta či Coufala. Jenže hrozí, že Slavia dostane na stůl nabídku, která se neodmítá.

O rumunského reprezentanta, který kromě Slavie nastupoval i za konkurenční Spartu, belgický Anderlecht, rumunskou Steau Bukurešť (nyní FCSB) či saúdskoarabské Al Ahli totiž stojí nováček soutěže Leeds United, který trénuje vyhlášený kouč Marcelo Bielsa. Ten prý do Prahy vyslal nabídku za Stancia ve výši 7 milionů liber, do Slavie přitom Stanciu přestupoval loni zhruba za polovinu. 

Souček mířil do West Hamu za 20 milionů liber a Slavii nejspíš tato nabídka za Stancia stačit nebude, vzhledem k zájmu Leedsu a genialitě jejich trenéra je možné, že pokud se mu Stanciu skutečně tolik zamlouvá, se přestupová částka může klidně ještě zdvojnásobit. A to by pak bylo na uváženou... Záležet bude ale i na tom, zda si Slavia zahraje Ligu mistrů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.