Matoušek opět cítí chuť a šance na Slavii se pořád nevzdal: Trenér Hoftych mi v tom může pomoct

Matoušek opět cítí chuť a šance na Slavii se pořád nevzdal: Trenér Hoftych mi v tom může pomoct

Kmenový slávista Jan Matoušek bude opět hostovat na severu Čech. Už to ovšem nebude v Jablonci, nýbrž v sousedním Liberci, za který již odehrál i pár přípravných duelů.

"Myslím, že ve Slavii bych úplně šanci neměl, a tak jsem zvolil tuhle cestu, abych se mohl zase dostat zpátky na svou úroveň a třeba další rok zabojovat o Slavii," neztrácí naději na vršovický Eden mládežnický reprezentant.

Co se týče ambic, spíše než osobní cíle preferuje ty týmové. "Jsem šťastný, že tady jsem. Zase cítím chuť do fotbalu a věřím, že se postupně budu zlepšovat. Chtěl bych týmu pomoct svými góly a nahrávkami. Bylo by skvělé, kdyby se nám podařilo postoupit do Evropské ligy a hrát v tabulce vysoko," přál si v interview pro idnes.cz příbramský odchovanec.

A co rivalita? "Uvidíme, jaké ohlasy budou, až přijde na řadu derby. Dvě Podještědská derby už jsem odehrál na druhé straně, takže vím, že rivalita mezi oběma kluby existuje. Ale já jsem hráčem Slavie, ne Jablonce, takže jsem volil cestu s ohledem na to, co je pro mě nejlepší. A myslím, že Liberec mi teď pomůže víc než Jablonec," přednesl kolega Mosquery, Júsufa či Nguyena, jehož vyjádření lze nalézt na idnes.cz.

Zatímco ještě nedávno absolvoval dávky od Petra Rady, nyní už zařezává pod Pavlem Hoftychem. Je to velká změna? "Bral jsem to z osobního hlediska, abych se posunul dopředu, protože si myslím, že trenér Hoftych mi v tom může pomoct. V Liberci se hraje fotbal na rychlé útoky a to by mi mohlo vyhovovat. Hrozně jsem se sem těšil a jsem zvědavý, jak to dopadne," doplnil na idnes.cz dvaadvacetiletý středopolař s ofenzivními choutkami.