Mladší z bratrů Čelůstků: To, že dnes ještě hraju, je doopravdy zásluha Ondřeje a rodičů

Mladší z bratrů Čelůstků: To, že dnes ještě hraju, je doopravdy zásluha Ondřeje a rodičů

Zatímco jednatřicetiletý sparťanský stoper Ondřej Čelůstka si v minulosti vyzkoušel Serii A, Premier League, bundesligu i Süper Lig, jeho o dva roky mladší bratr Tomáš se většinu dosavadní kariéry potloukal ve druhé nejvyšší soutěži.

Mohlo však být i hůře a současná opora Pardubic, která dříve prošla také Opavou či Vlašimí, svého času neměla daleko k ukončení profesionální kariéry...

"Bylo mi asi 22 let. Nestál jsem si za svými názory, měnil klub po půl roce. Nechal se odtahovat od fotbalu jinými lidmi. Fotbal mě přestával bavit, někteří lidé mi ho zprotivili, chtěli mě vidět na dně a já si řekl, že to nemá dál smysl. Ondra byl ale rezolutně proti. Řekl mi, že jsem tolik času, potu a krve neobětoval tomu, abych to teď zabalil. Tvrdí, že za tím stojí moje dřina, odříkání a obětování fotbalu. Ale je to doopravdy zásluha Ondry a rodičů, že dnes ještě hraju," pronesl na webu sport.cz vítěz FNL ze sezony 2019/2020.

První střet se sourozencem by měl pilíř pardubické defenzivy čekat v rámci dvanáctého kola na konci listopadu, kdy se východočeský celek představí na Letné. "Před zápasem rozebíráme standardky, kdo koho brání. Já se určitě přihlásím, že chci bránit bráchu. Doufám, že se potkáme v nějakých soubojích. Myslím, že se těší taky. A špičkování? Asi něco padne. Jsem na to zvědavý, vůbec nevím, co od toho čekat. Vztah ale máme odmala nádherný, čehož si vážím. Rodiče nás vždy vedli k tomu, abychom se měli rádi, respektovali jeden druhého a myslím, že se jim to povedlo na výbornou," prozradil na sport.cz svěřenec kouče Jiřího Krejčího, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Nemohlo by v budoucnu dojít i na scénář, že by se mohli potkat v jednom trikotu? Na jeho odchod na Letnou to sice nevypadá, ale za pár let by k tomu - třeba na jiné klubové adrese - dojít klidně mohlo. "To už bychom asi chtěli moc. Nikdo ale neřekl, že tohle je konec příběhu. Necháme tomu volný průběh," usmíval se sportem.cz citovaný kolega Petráně, Hlavatého a spol., jenž už se nemůže dočkat prvoligové premiéry, k níž dojde třiadvacátý srpnový den v Jablonci.

Na Hlouška čeká znovu německé prostředí. Do druhé bundesligy bude pomáhat Kaiserslauternu