Plzeňské reakce na dvojnásobného mistra Eredivisie? Guľa využije Mihálika ohledně detailů z kabiny

Plzeňské reakce na dvojnásobného mistra Eredivisie? Guľa využije Mihálika ohledně detailů z kabiny
OBSAHUJE VIDEO

Plzeň narazí ve druhém předkole Ligy mistrů (hraje se buď 25., nebo 26. srpna) na AZ Alkmaar, s tím, že bývalý chlebodárce útočníka Ondřeje Mihálika přivítá Viktoria na své půdě v Nizozemsku. Jak na pondělní los reagovala západočeská kabina na čele s hlavním trenérem Adriánem Guľou?

"Informací budeme mít dostatek. Pro nás je důležité, abychom je dokázali přenést na hřiště do toho jednoho zápasu. Pro postup musíme udělat maximum, to všichni v klubu cítíme, je to velká výzva," přednesl na webu fcviktoria.cz výše zmíněný šéf plzeňské lavičky.

Jedním z hlavních zdrojů informací by mohl být právě "Pišta" Mihálik, jenž Alkmaaru v minulosti patřil. "Jedna věc je samozřejmě video, ale druhá jsou detaily například z kabiny a podobně, i to je důležité. Určitě ho využijeme," doplnil exžilinský stratég s minulostí u slovenské jednadvacítky.

Sám Mihálik o síle nizozemského souboru ví. "Čeká nás mladý a dravý soupeř, který nepodcení absolutně žádnou situaci. Je založený na fyzické a běhavé zátěži. Nebude to určitě jednoduché, ale který soupeř v Lize mistrů je jednoduchý? Nemůžeme si vybírat. Máme před sebou velkou výzvu, do Plzně budeme chtít přivézt postup," burcoval na stránkách fcviktoria.cz bývalý forvard Jablonce.

Kapitán vicemistra Jakub Brabec cítí velkou motivaci jít dál. To vše i přesto, že proti nim stojí dvojnásobný šampion Eredivisie z let 1981 a 2000 a čtyřnásobný vítěz KNVB Cupu. "Už od začátku přípravy se soustředíme na to, že to přijde. Musíme do toho dát všechno, prostě chceme postoupit a hrát poháry," uzavřel někdejší zadák Sparty či Genku, jehož tým bude mít v případě úspěchu jistotu minimálně EL.

Fotbal s hokejem ladí noty k jednání se státem, jinak v lize hrozí boj Slavia KHS Praha – Viktoria KHS Plzeňský kraj