Lafata: Práce na sportovním gymnáziu mě baví a doufám, že to baví i moje svěřence

Lafata: Práce na sportovním gymnáziu mě baví a doufám, že to baví i moje svěřence
OBSAHUJE VIDEO

Osmatřicetiletému internacionálovi Davidu Lafatovi, jenž stále nastupuje za rodný Olešník v krajském přeboru, nyní přijde, že má fotbalu ještě více než dříve.

"Je pravda, že už jsem ve fotbalovém důchodu a hrání už si moc neužiju, ale když je školní rok, tak trénuju na sportovním gymnáziu v Českých Budějovicích, v Dubném vedu přípravku, v akademii Dynama České Budějovice se zase starám o útočníky. Určitě se nenudím, mám toho dost a práce mě baví. A doufám, že to baví i moje svěřence. Je to sportovní gymnázium a kmenovým sportem je tam fotbal a jsme tam vedeni jako trenéři. Máme pod sebou přibližně třicet kluků, kteří na gymnáziu studují a vždy dopoledne s nimi máme trénink," ozřejmil v interview pro fotbal.cz exsparťanský kapitán a nejlepší pohárový střelec letenského "S" v jedné osobě, jenž ukončil kariéru v roce 2018.

"Musím říct, že někdy toho fotbalu mám i více, než bylo v době, kdy jsem ještě hrál profesionálně. Ale zařídil jsem si to nyní tak, že čas na rodinu a své koníčky si vždy najdu," doplnil na webu FAČR odchovanec Českých Budějovic, jenž před lety dával góly i za Jablonec či Austrii Vídeň.

Jednou z činností, která šampiona české ligy z roku 2014 zaměstnává, je také status patrona české reprezentační šestnáctky, ve které pomáhá hlavnímu trenérovi Jiřímu Skálovi. "Zapojuju se do tréninku s kluky, když to trenérovi nevychází počtem, nebo třeba potřebuje vypomoct na nějakém postu. Takže si s kluky i zahraju. No a pak hlavně pozoruju. Nechci se do toho trenérům moc motat, ale když se mě Jirka Skála zeptá na můj názor, tak mu ho samozřejmě rád řeknu. Někdy přijdou i kluci s tím, že chtějí poradit, tak se jim samozřejmě snažím pomoct. Ale uvidíme, máme za sebou teprve první sraz, tak se všichni navzájem okoukáváme, myslím si, že až se víc poznáme, bude to intenzivnější. Myslím, že nejen já, ale všichni v realizačním týmu jsme tu od toho, abychom kluky povzbuzovali a chválili. Jsou ještě hodně mladí a potřebují podle mě právě tento pozitivní přístup," uzavřel na fotbal.cz Lafata, jehož konto zdobí i jednačtyřicet mezinárodních startů za Česko.

Vydra a Sparta? Jednání probíhala už v zimě. Rosický se ale netají touhou po Fábregasovi