Plzeň v Rakousku vyhrála, rozhodl gól kapitána a pojistka v závěru

Plzeň si na úterní večer domluvila přátelský zápas s rakouským St. Pöltenem, který se uskutečnil v tirolském Jenbachu. Zatímco v prvním poločase trenér Guľa nestřídal, v 60. minutě vyměnil všechny hráče v poli - výjimkou byli pouze Limberský, Bucha a Kovařík, které vystřídali již po poločase Hybš, Káčer a Ba Loua.

V uplynulém ročníku rakouské nejvyšší soutěže skončil SKN St. Pölten na devátém místě a jasným favoritem zápasu byli Západočeši. Vždyť minulý týden se se St. Pöltenem utkala pražská Slavia, která nad ním vyhrála 5:0. Plzni se podařilo rakouského soupeře udolat také, ačkoliv ne takovým rozdílem.

Prvním střelcem zápasu se totiž stal muž, který do zápasu vyběhl s kapitánskou páskou, a sice stoper Viktorie Jakub Brabec. Brabec ve 49. minutě bez problémů umístil mezi tři tyče centr z rohového kopu. V 67. minutě se Rakušanům podařilo srovnat stav utkání, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu. V úplném závěru zápasu vstřelil druhý gól Plzně Tomáš Chorý, který se prosadil hlavou po centru z přímého volného kopu Káčera.

Další přátelský zápas čeká svěřence trenéra Guľy v pátek 14. srpna, kdy se postaví rumunskému týmu Universitatea Craiova.

SKN St. Pölten - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0)
Branka: 49. Brabec, 90. Chorý
Sestava Plzeň: Hruška (60. Staněk) – Havel (60. Řezník), Hejda (60. Kaša), Brabec (C) (60. Pernica), Limberský (46. Hybš) – Bucha (46. Káčer), Kalvach (60. Hořava), Čermák (60. Matějka) – Kayamba (60. Kopic), Beauguel (60. Chorý), Kovařík (46. Ba Loua (81. Alvir))