Vrba může v Razgradu skončit již po třičtvrtě roce. Co má rozhodnout o jeho osudu?

Vrba může v Razgradu skončit již po třičtvrtě roce. Co má rozhodnout o jeho osudu?

Šestapadesátiletý odborník Pavel Vrba se ujal bulharského Ludogorce Razgrad v prosinci loňského roku a ve First League s ním dokráčel k očekávanému titulu, který byl v klubové historii již devátým.

Bulharská média však v současnosti spekulují o tom, že by mohl na ostře sledované lavičce bulharského velkoklubu vydržet jen třičtvrtě roku...

Středeční deník Sport má dotyčné téma na straně 1 a mimo jiné probítá i skutečnost, že se českému kouči nedaří mužstvu vtisknout herní styl.

Vrbova družina složená ze spousty národností totiž nezvládla úvod do nového soutěžního ročníku 2020/2021 a odešla poražena jak v rámci bulharského Superpoháru (0:1 s Lokomotivem Plovdiv), tak v prvním ligovém kole (1:3 s Botev Vratsa).

V tamním tisku, který informoval, že to byl nejslabší výkon od dob Vrbova předchůdce Bruna Ribeira, se píše o tom, že pakliže bude mistr vyřazen již v úvodních předkolech evropských pohárů, bývalý stratég české reprezentace bude muset z kola ven předčasně.

V bulharském Sportu dokonce zaznělo, že nebýt toho, že by museli platit obří odstupné z dvouroční smlouvy, tak by možná skončil hned...

Majitel Ludogorce by rád potřetí do Ligy mistrů a před někdejším koučem Žiliny, Plzně či Anži Machačkala tak stojí výzvy - v prvním předkole (19. 8.) jde jeho tým na černohorskou Buducnost a v případném druhém předkola narazí na dánský Midtjylland.

Oba důležité souboje musí zvládnout a pokud se tak nestane, trojnásobný vítěz české ligy a mistr slovenské ligy z roku 2007 může přijít o třetí zahraniční angažmá již po pouhých devíti měsících.

Celek z Huvepharma Areny pro více než 10 tisíc diváků, který nyní vábí do svých řad reprezentanta Georgi Milanova z Fehérváru, se může nastartovat již 14. srpna domácím soubojem proti Slavii Sofia, které má co oplácet. V červenci totiž na jejím hřišti prohrál.