Součka se nervozita netýká. A co možná půjčka do Opavy? Nováček doufá, že zůstane na Letné

Součka se nervozita netýká. A co možná půjčka do Opavy? Nováček doufá, že zůstane na Letné
OBSAHUJE OHLASY

Perspektivní záložník Filip Souček si odbyl premiérový přípravný zápas za Spartu (první modelové utkání do toho nepočítáme). Stalo se tak proti účastníkovi druhé rakouské bundesligy SV Horn (4:0), s tím, že exopavský mladík u toho byl jak s kapitánskou páskou, tak s jedním gólovým příspěvkem.

Podle výsledku šlo o snadný triumf. "Cítil jsem se dobře. Byl jsem rád, že jsem mohl po delší době nastoupit do zápasu a těší mě, že jsme to zvládli vítězně. Celkem se mi dařilo, ale hlavní je, že jsme vyhráli jako tým," uvedl po závěrečném hvizdu nový svěřenec kouče Václava Kotala.

Co se týče trémy, ta se ho netýká. "Nebyl jsem nervózní. Před zápasy nervozitu nemívám," ozřejmil nový kolega Sáčka, Trávníka, Dočkala a spol.

Sám byl ve středu vidět na vícero pozicích. Stalo se tak díky pokynům trenéra? "My jsme měli hrát ve středu pole na tři hráče, ale mohli jsme se volně točit podle toho, jak cítíme tu situaci a z toho vyplývalo to, že jsem se někdy objevil i na křídle," doplnil stále teprve devatenáctiletý fotbalista.

Pokud jde o jeho pozici v nynějším letenském áčku, měla by být stále otevřená. Ve hře je jak setrvání v metropoli, tak možné hostování. Sám hráč by však nejraději pokračoval v hlavním městě a do Slezska už by se nevracel. "Snažím se podávat co nejlepší výkony, abych se ukázal co nejlíp to půjde a doufám, že tady zůstanu," uzavřel středopolař, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com cenu 250 tisíc eur.

Souček poprvé nastoupil za Spartu, Polidar se zranil. Kdo svými góly pomohl rozstřílet Horn?