Kotal: Pro hráče musí být poučením, že na takové úrovni nesmí dělat triviální chyby

Kotal: Pro hráče musí být poučením, že na takové úrovni nesmí dělat triviální chyby
OBSAHUJE OHLASY

Sparta si uprostřed pracovního týdne vystřihla dva přípravné souboje, s tím, že v tom druhém remizovala 2:2 s třetím celkem uplynulého ročníku rakouské bundesligy Wolfsbergererem, který ve své zemi tabulkově nestačil pouze na Salzburg a Rapid Vídeň.

Letenský kouč Václav Kotal nebyl spokojen s produktivitou týmu a také s chybami, jichž se jeho mužstvo dopustilo. Na druhou stranu ovšem kvitoval sílu soupeře, který se za pár dní potká s Ajaxem Amsterdam a je si vědom toho, že to pro jeho svěřence může být pár dní před rozjezdem Fortuna:ligy cenná zkušenost...

"Obě utkání ukázala to samé, že je fotbal o chybách. V prvním jsme potrestali chyby soupeře a zaslouženě jsme zvítězili, v tom odpoledním jsme naopak udělali dvě chyby a soupeř je využil. Jsem rád, že jsme to ve druhém poločase vyrovnali. Pro hráče to musí být poučení, že na takové úrovni nesmí dělat triviální chyby. Takový soupeř vás potrestá," citoval web sparta.cz slova nástupce Václava Jílka.

Součka se nervozita netýká. A co možná půjčka do Opavy? Nováček doufá, že zůstane na Letné

Produktivita nebyla ve večerním duelu zrovna optimální. "To je samozřejmě velká škoda, že jsme neproměnili naše velké šance, dokázali jsme si jich pár vytvořit. Ale je dobře, že hráči narazili na kvalitní soupeře a viděli, jaká ta úroveň je," pokračoval velezkušený šéf sparťanské lavičky.

Ten v onom duelu opět zkoušel rozestavení se třemi stopery. Systém 4-4-2 tak zůstal v pomyslné skříni a vyzkoušen nebyl. "To se vyvíjí podle soupeře. Hráli na dva útočníky, takže jsme to nemuseli měnit. Chtěli jsme si zkusit obě varianty, ale nebylo to třeba, když hrál soupeř na dva. Pro hráče ale není problém hrát na čtyři vzadu, v tom jsou zvyklí hrát," ujistil na sparta.cz Kotal, pro jehož výběr začíná nový ligový ročník na půdě Zbrojovky.

Souček poprvé nastoupil za Spartu, Polidar se zranil. Kdo svými góly pomohl rozstřílet Horn?