Baník je tým, který se dnes určitě může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní, překvapil Tetour

Baník je tým, který se dnes určitě může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní, překvapil Tetour
OBSAHUJE VIDEO

Jak už jsme vás tento týden informovali, ambiciózní Baník ve čtvrtek dotáhl příchod šestadvacetiletého záložníka Dukly Daniela Tetoura.

Jeden z lídrů na dejvické Julisce se na Bazalech upsal na příští dvě sezony s opcí na další soutěžní ročník.

"Jsme rádi, že se nám podařilo jednání s Duklou i hráčem samotným dovést do úspěšného konce a že Daniel už nejenže je našim hráčem, ale už se s týmem připravuje v Rakousku," uvedl na webu fcb.cz výkonný ředitel ostravské značky Michal Bělák.

Hlavní kouč Luboš Kozel, jenž novou akvizici zažil již na Praze 6, věří, že se s jeho týmem sžije co nejdříve. "Přišel hráč, který zvýšil konkurenci ve středu hřiště. O takového hráče jsme usilovali vlastně po celou dobu," pronesl nástupce Bohumila Páníka, jehož názor vyšel na fcb.cz.

Byl to právě bývalý kouč mládežnických reprezentací, kdo kdysi Tetoura vytáhl z dorostu do dospělého fotbalu. "Jeho silnou stránkou je klid na míči, neustálá nabídka, protože je to fotbalista, který chce pořád hrát. Má velmi dobrý první dotek a těžko se mu odebírají míče," chválil posilu Kozel.

Samotný nováček v Baníku by rád zapadl co nejrychleji a je přesvědčen o tom, že udělal obrovský krok vzhůru. "Vím, že trenér Kozel chce hrát kombinační hru. To mi vyhovuje, proto mě nejspíš kouč do mužstva chtěl. Je to velký pojem. Baník je tým, který se dnes určitě může srovnávat se Slavií, Spartou nebo Plzní," překvapil na fcb.cz Tetour.

"Doufám, že už v téhle sezoně Baník dokáže, že má na evropské příčky," přidal Tetour, jenž může v modrobílém trikotu debutovat již v sobotu v přípravném utkání proti Hartbergu.

Holík byl docela drahý a prý musí pomoct za každou cenu, jinak jsem pod tlakem já, hlásí Kováč