Během roku v Rusku jsem se určitě zlepšil, hlásí Král, jenž si stojí za tím, že udělal dobrý krok

Během roku v Rusku jsem se určitě zlepšil, hlásí Král, jenž si stojí za tím, že udělal dobrý krok

Dvaadvacetiletý reprezentant Alex Král nedávno začal svou druhou sezonu v ruské Premier League a celých 90 minut byl u toho, když jeho Spartak remizoval na svém stadionu s týmem Soči.

To, že by měl mít desetinásobný mistr Ruska konečnou stanicí, nepředpokládá. "Vždy záleží na tom, jak to máte nastavené v hlavě. Když odcházíte do Ruska s tím, že tam dohrajete kariéru, je to konec. Ale já Rusko vnímám jako možnost posunout se do velkého fotbalu," ozřejmil na serveru iSport.cz bývalý zadák Teplic i Slavie.

Od jeho přestupu na východ Evropy za 11,5 milionů eur brzy uplyne rok a sám nadějný mladík si dotyčný krok stále pochvaluje. "Čistě individuálně to byl dobrý krok. Je to moje první zahraniční angažmá a nebylo jednoduché přijít do jiné kabiny, čelil jsem novému jazyku a zemi. Myslím, že jsem zapadl skvěle. Zvykl jsem si na systém, kterým Spartak hraje, všechno proběhlo v klidu. Jedinou komplikací bylo, že tři zápasy po mém příchodu se změnil trenér, který si mě přivedl. Paradoxně pod novým koučem Domenicem Tedescem jsem se chytil ještě líp a odehrál jsem všechny zápasy," uvedl na iSport.cz rodák z Košic.

I když se ozývají hlasy, že vyměnil boj o titul a Ligu mistrů za průměrný ruský celek, sám Král se na to dívá jinak. "Když chcete přestoupit, musí se sejít několik věcí najednou. A takhle jsem to měl se Spartakem. Vybral si mě nejúspěšnější klub v Rusku, který má v Evropě obrovské jméno. I když hraje uprostřed ligy, pořád je velice sledován médii a fanoušky. Druhá věc byla, že se vyměnilo vedení a klub nyní sází na mladé. V kádru máme jen dva třicátníky, z toho jeden je náhradní brankář. Zbytek jsou kluci pod 27 let a k tomu třiatřicetiletý kouč. Spartak se prezentuje náročným fotbalem, což mi vyhovuje. Abych to shrnul – logiku mi přestup po sportovní stránce rozhodně dával. Před mým příchodem odešel střední záložník a já už dopředu věděl, že šanci dostanu.“ přednesl na stránkách Sportu mistr Fortuna:ligy z ročníku 2018/2019.

Ten zdůraznil, že se do ruské metropole nevydal kvůli financím. "Můj manažer Karol Kisel to řešil delší dobu, ale já se o přestupu dozvěděl asi dva týdny před odchodem. Agent mi nastínil celý projekt, jaké má plusy a negativa. Sportovní i finanční stránka uspokojila mě i Slavii. Zpětně si myslím, že jsem udělal dobrý krok. Během roku v Rusku jsem se určitě zlepšil," doplnil ve Sportu Král, který v evropské hierarchii řadí Spartak o stupeň výš než sešívané "S". "Jakmile přijdete na stadion, vidíte, kolik je tam fanoušků, to je o level výš, než jsem byl zvyklý ve Slavii. Klub má úplně jiný rozpočet, takže i zázemí je na jiné úrovni. Myslím, že ruská liga je pro mě posun. Se Slavií jsem se těšil na velké zápasy s Plzní a Spartou. Se Spartakem jsou ostřejší téměř všechna utkání. A bral jsem ohled i na to, jak by se moje kariéra mohla posunout v budoucnu. Ruské kluby jsou dost sledované," upozornil ve Sportu ambiciózní mladík, jenž má k tomuto datu na kontě 24 soutěžních startů za Spartak.

Trpišovský si brzy plácne v Edenu na nové pohádkové smlouvě. Na co vše se může těšit?