Ostrák hodlá v Karviné zesílit a zapracovat na zpevnění těla i kondici. Dokonce naťukl Evropskou ligu...

Ostrák hodlá v Karviné zesílit a zapracovat na zpevnění těla i kondici. Dokonce naťukl Evropskou ligu...

Ofenzivně laděný talent Tomáš Ostrák, který patří bundesligovému Kolínu nad Rýnem, je po čtyřech letech zpět v rodném kraji. Nikoliv však v nyní třetiligovém Frýdku-Místku, ale v prvoligové Karviné.

Byť měl i jiné nabídky, přáním a prioritou jeho německého chlebodárce bylo to, aby zůstal v nejvyšší soutěži. Co mu chybí k tomu, aby si zahrál i u našich západních sousedů?

"Asi větší herní praxe. Potřebuji také trochu zesílit a zapracovat na zpevnění těla. Zlepšit se musím i po kondiční stránce," vyjmenoval nedostatky na webu mfkkarvina.cz nový svěřenec kouče Juraje Jarábka.

S prvními dny v Karviné je spokojen a v barvách MFK se mu líbí. Za svůj nový klub již dokonce nastoupil do dvou utkání a protivníky rozhodně nešetřil, s tím, že proti Jastrzebie dokonce skóroval. "V Německu musíte jít do každého tréninku na 110 procent, protože konkurence je obrovská. Cizinci to mají ještě složitější. Byl to náročný zápas, šlo na nás vidět, že jsme byli těžcí. Ale poprali jsme se s tím. Z povedeného gólu mám radost," ozřejmil hráč, jemuž je nejbližší pozice středního záložníka, protože v ní může tvořit, leč v rakouském Hartbergu hrával pravého i levého křídelníka.

Zatímco jeho předešlý celek bude hrát kvalifikaci o Evropskou ligu, v Karviné se mu něco takového s největší pravděpodobností nepovede. Sám mladík však není skeptický ani v tomto směru. "Když jsem přišel do Rakouska, měli jsme hrát o udržení, ale nakonec z toho byla právě Evropská liga, respektive vybojované předkolo. Bylo by hezké to zopakovat i tady s Karvinou," zasnil se nový spoluhráč Šindeláře, Bolka, Janečky, Hanouska či Twardzika.

Generálka na nejvyšší soutěž proběhne v sobotu proti Třinci.

Klokani už našli náhradu za zraněného gólmana Valeše, s tím, že vstříc jim vyšla Sparta...