Rosického zásady? Nikdy nepřivede hráče proti přání trenéra a nikdy nikoho nepřemlouvá, aby hrál za Spartu

Rosického zásady? Nikdy nepřivede hráče proti přání trenéra a nikdy nikoho nepřemlouvá, aby hrál za Spartu

Není to tak dávno, co z Letné prosakovalo ohledně jednání o přestupech znatelně více informací, než za současné éry sportovního ředitele Tomáše Rosického.

Sám "Malý Mozart" je přesvědčen o tom, že je to správně, ale pro klid příznivců souhlasí s tím, že by se mohla vydávat nekonkrétní zpráva v duchu, že se na zisku posil pracuje...

"Přestupová jednání může každý únik informací strašně narušit. Třeba jednání, jako byl Minčev a Hancko, byla hodně složitá, a kdybychom nereagovali včas, tak neuděláme ani jednoho. Varna u Minčeva měla nejdříve představy, na které my jsme nechtěli vůbec přistoupit. Fiorentina s námi o Hanckovi nechtěla taky zpočátku vůbec jednat. Takhle jsme jednali o šesti dealech najednou a cokoliv by mohlo ta jednání narušit. Takže chápu fanoušky, ale takhle je to podle mého pro Spartu nejlepší," uvedl v interview pro klubovou televizi exreprezentant s minulostí v Dortmundu a Arsenalu.

Protože klubu zamávali Costa i Kaya, v právě probíhajícím letním období šlo slavné "S" také po stoperech a nakonec má jak Dávida Hancka, jehož hostování bylo prodlouženo, tak Ondřeje Čelůstku. Jisté výtky, že měl přijít další střední obránce již v zimě, "Rosa" nebere.

"Ten tu celou dobu byl a jmenuje se Hancko. Ale trenér chtěl pravého stopera, měli jsme jich vytipovaných pět ze zahraničí. Nechtěl nikoho z české ligy. Z pěti možností si vybral jednoho, ale tým ho nechtěl pustit, protože hrál o udržení. Já ještě uvažoval o hostování u dvou stoperů, u nichž jsem si myslel, že by to bylo v pohodě, ale trenér je nechtěl. A nikdy nepřivedu hráče proti přání trenéra," objasnil funkcionář třetího celku uplynulého ročníku Fortuna:ligy.

Pokud jde o reprezentanta Čelůstku, ten už v minulosti Spartu dvakrát odmítl a vyšla až ta třetí. Oblíbenec Daniela Křetínského však vyvrátil, že by objekt svého zájmu přemlouval či prosil...

"Nikdy nepřemlouvám hráče, aby hrál za Spartu. Zahraniční přestupy trvají dlouho a musíte mít s hráči delší vztah. I s Ondrou Čelůstkou jsem byl v kontaktu dlouho. Oslovil jsem ho, jakmile se Antalaya zachránila, a věděl jsem, že má těhotnou manželku, chce hrát na Euru, a cítil jsem šanci, tak jsem do toho šel. S úzkým okruhem kluků si jednou za dva měsíce zavolám. Oni vědí, jak bych chtěl, aby Sparta vypadala dál. Měli jsme rozjednanou ale i variantu B, a tak jsme si řekli termín, do kdy se Ondra rozhodne, a on souhlasil. Nepřemlouval jsem ho," uzavřel devětatřicetiletý ředitel zodpovědný za transferovou politiku nejslavnější domácí značky.

Viktoria si zavázala hned 4 hráče najednou, nejkratší kontrakt obdržel Hruška