Karviná vítá posilu z první ligy a navíc svého odchovance. Jursa dokonce kvůli ní odmítl zahraničí

Karviná vítá posilu z první ligy a navíc svého odchovance. Jursa dokonce kvůli ní odmítl zahraničí

Karviná s posilováním ještě neskončila a ve svých řadách vítá svého odchovance Tomáše Jursu, jenž dorazil Opavy. Jednatřicetiletý univerzál upřednostnil nabídku Karviné i navzdory zájmu zahraničí, jak informuje klubový web.

To hlavně proto, že je odchovancem tohoto klubu, z kterého odešel před osmi lety. První ligu si tak za Karvinou zatím nikdy nezahrál. Mezi tím působil v Teplicích, Ústí nad Labem a právě v Opavě, kde strávil posledních pět let. Za Opavu si tak zahrál první i druhou ligu, nyní získá podobnou zkušenost i v dresu Karviné.

„Návrat Tomáše zpátky do našich barev je skvělou zprávou pro všechny Karviňáky. Tomáš je univerzál, navíc bezproblémový kluk. Jsme rádi, že se vrátil a domluvili jsme se na dvouleté smlouvě," raduje se Karviná, konkrétně sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, z nové posily. Radost je ale oboustranná. „Splnil se mi sen, jsem zpátky doma v Karviné a hrajeme nejvyšší soutěž. Moc se těším a jsem rád, že to takhle vyšlo,“ raduje se Tomáš Jursa.

Univerzální defenzivní hráč, který může nastupovat jako bek, ale i na pozici šestky, vstřelil v první lize zatím dvě branky a připsal si 59 ligových startů. Většinu právě v dresu Opavy, kde měl záchranářské starosti, ty ale bude mít i po přesunu do Karviné. Přímo do druhé ligy totiž budou sestupovat tři mužstva a Karviná je společně s Opavou, Příbramí, Pardubicemi či Brnem jedním z nejvážnějších kandidátů.