Zvážím každou nabídku, ale Rumunsko jsem odmítl, říká Michal Škoda. Proč si nesedl s Horváthem?

Zvážím každou nabídku, ale Rumunsko jsem odmítl, říká Michal Škoda. Proč si nesedl s Horváthem?
ROZHOVOR

Dlouho byl útočníkem týmu číslo jedna, po nástupu kouče Pavla Horvátha však jeho pozice dost oslábla. Celá situace nakonec vyústila v to, že produktivní střelec Michal Škoda v Příbrami dohrál a teď si hledá další angažmá. Vrátil by se do Zbrojovky? A proč mu nový trenér nedal více prostoru? O tom všem Škoda promluvil v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Překvapilo vás, že vám nebyla nabídnuta nová smlouva? 
Nepřekvapilo. Sám jsem už delší čas věděl, že v Příbrami pokračovat nebudu. Takže asi tak.

Platí tedy, že nebyl zájem ani z jedné strany?
Ano. Já jsem čekal na vyjádření Příbrami a přes agenta jsem se dověděl, že o mě nemají dál zájem. Tím se to prakticky vyřešilo samo.

Přitom jste byl jasně nejlepším střelcem týmu uplynulé ligové sezony. Vaše situace se ale změnila po nástupu trenéra Pavla Horvátha, který začal sázet spíš na jiné hráče. Proč vám nový kouč nevěřil?
Sám nevím. To se ale občas ve fotbale stává, že příjde nový trenér a začnou hrát jiní hráči. Mě to potkalo právě tady. Kde byl problém, to opravdu netuším. My jsme s trenérem od začátku moc nekomunikovali.

Neměl jste chuť za ním zajít a vyříkat si svou roli v mužstvu?
To ne, za trenérem jsem nešel. Já nejsem ten typ. Snažil jsem se plnit jeho pokyny, ale asi se mu nezdálo, že je plním správně.

Dá se říct, že jste tolik neseděl do nové taktiky?
Je to možné. Na podzim jsem nastupoval hlavně v útoku, ale trenér Horváth mě přeřadil na pravou stranu zálohy. A je pravda, že tam mi to moc nesedělo. Mnohem lépe se cítím na hrotu či v roli podhrotového hráče, kam však trenér dával jiné hráče. Já to respektoval a snažil se odvádět maximum na té pravé straně. Ale asi to holt nebylo podle jeho představ.

Kdy jste vlastně poprvé vycítil, že v Příbrami nebudete pokračovat?
Já se celkem dlouho rozmýšlel, co bude dál. Až do konce sezony jsem si nebyl jistý, zda v Příbrami pokračovat budu nebo ne. Zda to vůbec já sám chci. Nakonec se to ale vyřešilo samo.

Jak vlastně budete na Příbram celkově vzpomínat?
Pod trenérem Nádvorníkem se mi dařilo, stavěl na mně a za to bych mu chtěl ještě jednou poděkovat. Měli jsme skvělý úvod sezony, ale pak přišla strašná série porážek, která nás dostala pod psychický tlak. Snažili jsme se z toho dostat, ale chybělo i trochu štěstí. Vzpomínám si třeba na zápas na Bohemce, kde jsme měli snad čtyři vyložené šance, ale gól z toho nevstřelili a pak v nastavení sami inkasovali. Každý takový nezdar nás přitom srážel níž a níž. V zimě jsme měli docela povedenou přípravu, ale v úvodu jara nám uškodil těžký los. Pak byl Nádvorník odvolán a přišel trenér Horváth, pod nímž jsme se trochu zvedli. Pořád jsme byli ve hře o záchranu, k těm posledním dvěma zápasům jsme se ale ani nedostali.

Mimochodem, spolu s vámi skončili v Příbrami i turečtí legionáři Aydin Yilmaz s Erdim Sehitem, kteří si nepřipsali ani jeden ligový start. Co s nimi bylo?
Sehit byl aspoň párkrát na lavičce, ale na hřiště se nedostal. A co se týče Yilmaze, ten byl na tom fotbalově fakt skvěle, jenže bohužel byl furt zraněný. Když pak přišla ta koronakrize, vrátili se oba do Turecka a do Česka už se nedostali.

Zpátky k vám. Už máte jasno, kde budete působit příští sezonu?
Ještě ne, ale intenzivně to řeším. Uvidíme, kde nakonec zakotvím.

Řešíte i cizinu?
Tím, že jsem aktuálně bez smlouvy, jsem otevřený všemu. Zvažovat budu každou nabídku. Už jsem ale odmítl jeden klub z Rumunska. Tam mě to moc netáhne (s úsměvem).

A co kdyby přišlo laso z Brna, kde jste prožil podstatnou část kariéry?
Tak tomu bych se určitě nebránil. I když to tam někdy bylo takový a makový, k tomu klubu mám pořád velký vztah a mám to tam hrozně rád.