Našel se nový poklad? Van Persie věští velkou budoucnost brankáři, kterého moc lidí doposud neznalo

Našel se nový poklad? Van Persie věští velkou budoucnost brankáři, kterého moc lidí doposud neznalo

Pokud v této sezoně Evropské ligy držel Kodaň někdo nad vodou, pak to byl švédský hrdina Karl-Johan Johnsson.

Pro mnohé dříve ještě neznámý brankář chytil ve svých třiceti letech slinu a začal předvádět magické zákroky, na kterých si vylámali zuby hráči Celticu, Basaksehiru a nebýt pokutového kopu, tak i Manchesteru United.

Právě Rudí ďáblové svedli ve čtvrtfinále Evropské ligy s Kodaní velmi dlouhý a napínavý souboj, v němž sice dominovali střelecky, ale ani jednou se čistě ze hry dokázali neprosadili. Vše změnil až v prodloužení Bruno Fernandes, který Johnssona propálil z pokutového kopu.

„Nemám co dodat, tento zápas jenom korunoval jeho famózní výkony,“ žasl Robin van Persie nad výkony švédského talentu, jenž proti ďáblům lapil třináct střeleckých pokusů, čímž stanovil nový rekord EL.

„Nepochybuji o tom, že by si po této sezoně nevysloužil přestup do nějakého velkoklubu. Ty zákroky, které předvedl proti Martialovi, byly neuvěřitelné. Je to gólman se skvělými reflexy a míče navíc chytá všemi částmi svého těla. Proti Manchesteru to musel být nejlepší zápas jeho života! Teď je na čase, aby své dovednosti přenesl na vyšší úroveň,“ pravil bývalý hvězdný nizozemský kanonýr.