Posila Žižkova Pudil: Počítám s tím, že se najdou tací, co si na mě rádi zakřičí

Posila Žižkova Pudil: Počítám s tím, že se najdou tací, co si na mě rádi zakřičí
ROZHOVOR

Je jasně nejvěhlasnější posilou, která v létě zamířila do FNL. Čtyřiatřicetiletý defenzivní univerzál Daniel Pudil přestoupil konkrétně na Žižkov, kde by měl stmelit partu na cestě za vysněným návratem o patro výš. Proč si bývalý reprezentant se zkušenostmi z Anglie či Španělska vybral právě tento skromný klub z Prahy a nemá obavy z toho, jak s příštím ročníkem zamává nezvaný koronavirus? 

Hráčem Viktorky jste už dva týdny. Jaký dojem na vás klub za tu dobu udělal?
Určitě skvělý. Žižkov má velkou fotbalovou tradici a po příchodu nového majitele chce udělat vše, aby se zase vrátil do nejvyšší soutěže. Přišlo spoustu dobrých hráčů a i kluci, co tu už byli, mají svoji kvalitu. Věřím, že to bude klapat.

Hráč s tak zajímavou fotbalovou minulostí, jakou máte právě vy, opravdu nepřichází do druhé české ligy každý den. Jak se tedy zrodil váš přestup na Žižkov?
Zrodil se nějakých 14 dní před koncem ligy, kdy se mi ozval sportovní ředitel klubu Michal Dyml s tím, jestli bych měl zájem za ně hrát. Já se pak sešel s ním i s trenérem Zdeňkem Haškem a jejich vize mi dávala hlavu a patu. Od té doby jsme začali řešit už jen to, abych se na Viktorku dostal.

Bylo ve hře i setrvání v dresu Mladé Boleslavi?
Ano, ve hře to bylo. Ale s trenérem Weberem jsme si sedli a já ho požádal, že bych chtěl zkusit angažmá ve Viktorce Žižkov. Chtěl bych ten klub dostat zpět do první ligy. S Boleslaví jsme se ale rozešli v dobrém a já bych jí chtěl ještě jednou poděkovat, že mi dala šanci.

Je právě touha být tím, kdo Viktorku dovede po letech zpět do první ligy, pro vás tím hlavním hnacím motorem?
Tak samozřejmě, ale nesmí to být jen o jednom hráči. My musíme fungovat jako skvělý kolektiv a v něm musí být 20 kluků, kteří půjdou za stejným cílem a potáhnou za jeden provaz. Sám za sebe mohu slíbit, že pro to udělám maximum, čeho budu schopen. Chtěl bych, abychom se dostali minimálně do top trojky a do poslední chvíle hráli o postup. K tomu ale musí přispět celý tým. Já se ho budu snažit držet nějak pohromadě a pomoci svými zkušenostmi v zápase i na tréninku. Jestli ale hrát budu nebo ne, je už potom čistě na trenérech.

Ponesete nejslavnější jméno na soupiskách druholigových klubů. Jste připraven na to, že se můžete stát snadným terčem pro fanoušky soupeře, pokud tedy vůbec budou na utkání vpuštěni?
Je to možné, ale něco jsem už prožil a na tlak jsem zvyklý. Samozřejmě počítám s tím, že se asi najdou tací, co si na mě rádi zakřičí. K fotbalu to patří. Jsem natolik zkušený, že tohle mě nerozhází.

Příští sezona bude specifická v tom, že z FNL postoupí do první ligy pouze jeden tým. Vnímáte to jako velkou nevýhodu?
Jistá nevýhoda to je, ale ta situace je pro všechny stejná. Covid ovlivnil snad úplně všechno. Je ale jasné, že v tomto systému bude každé zaváhání mrzet přímo dvojnásob. O to bude důležitější ligu dobře nastartovat a naladit se na vítěznou vlnu.

Žižkov bude své domácí zápasy hrát na Střížkově, kde jste s fotbalem začínal. Bylo i tohle pro vás jedno z lákadel?
Určitě bylo. Kariéru jsem tam začínal a asi ji tam také skončím. Kruh se uzavírá. Navíc to tam vypadá skoro stejně jako kdysi. Celá má rodina bydlí na Proseku, takže ke stadionu to mám jen kousek. Doufám, že i hodně mých známých se na mě přijde občas podívat.

Konec minulého ročníku byl zásadně ovlivněn koronavirem. Nemáte v tomto směru trochu obavu, co se bude dít v sezoně příští?
Stát se může cokoliv. Já ale věřím, že když bude někdo nakažený, tak půjde do karantény jen on sám a ti ostatní budou moci normálně hrát zápasy. Je to samozřejmě nepříjemné, ale život musí jít dál. Musíme se naučit s tím žít.