Možná tu zůstanu jen půl roku, říká Procházka. Přivedl ho do Zlína Páník?

Možná tu zůstanu jen půl roku, říká Procházka. Přivedl ho do Zlína Páník?

Šestatřicetiletý zkušený stoper Václav Procházka podepsal v létě po konci v Baníku Ostrava smlouvu se Zlínem. Nebylo ale tajemství, že o něj stálo vícero ligových klubů. Proč se tedy obránce rozhodl pro angažmá u Ševců?

Procházka začínal s fotbalem v Plzni a po hostování ve Slovácku, angažmá v Mladé Boleslavi a návratu do Plzně sbíral zkušenosti i v turecké Süperlig, kde nastupoval za Osmanlispor, v roce 2017 se ovšem vrátil do Česka a až do konce minulé sezóny oblékal dres Baníku Ostrava. V šestatřiceti se však stále cítí jako ligový hráč a i proto se dohodl na smlouvě se Zlínem.

Na zdejší Letné podepsal smlouvu na rok, Procházka ovšem nevyloučil, že by v případě neuspokojivých výkonů odešel z Baťova města už v zimě. "Na rovinu jsme si řekli, že si v zimě s vedením vyhodnotíme mé působení a rozhodneme se, co dál. Klidně je ale možné, že už v zimě naopak roční spolupráci prodloužíme," prozradil Procházka, jenž za Zlín debutoval v ligové generálce proti Zbrojovce Brno, která porazila Ševce 2:1.

A proč si tedy vlastně Procházka vybral Zlín? Nemůže za to nikdo jiný než staronový kouč místního klubu Bohumil Páník. Ten dříve Procházku trénoval v Baníku, jeho nástupce Luboš Kozel už ale preferoval mladší hráče, Páník o něj ovšem stále stál, tentokrát už však jako kouč Zlína. Sám Procházka to na tiskové konferenci po duelu s Brnem potvrdil. 

Ostrý soutěžní debut čeká Procházku v dresu Fastavu už o víkendu, kdy Zlín doma na úvod Fortuna ligy vyzve v rámci derby Slovácko. O týden později pak Ševci vyzvou na venkovní půdě Mladou Boleslav. "Věřím, že před reprezentační pauzou se nám zápasy vyvedou a během ní pak vypilujeme nedostatky," těší se nový lídr zlínské defenzívy na novou sezónu.