Seville stačily tři střely na bránu, United dostali lekci z produktivity

V prvním semifinále Evropské ligy fotbalisté Sevilly porazili 2:1 Manchester United a jsou prvním finalistou.

Sevilla je po čtyřech letech opět ve finále Evropské ligy. Za posledních 15 let slavila triumf z EL pětkrát.

V bráně Sevilly dostal předost před Vaclíkem Bunú. Hned v úvodu vychytal Rashforda, kterého po střele fauloval ve vápně Carlos. Pokutový kop proměnil Fernandes. Sevilla srovnala ve 26. minutě, když Susa po přihrávce Reguilóna mířil do odkryté branky. Ve zbytku poločasu byli United lepším týmem, ale ne tak produktivním.

I začátek druhé půle patřil United, ale Bunú byl fantastický. V 78. minutě se dostala Sevilla ke své první šance ve druhém poločase a po centru Navase se dostal míč k De Jongovi, který z voleje překonal De Geu.