Dortmund vábí dalšího hráče Realu. Čemu ale příchod mladého Brazilce nahrává?

Dortmund vábí dalšího hráče Realu. Čemu ale příchod mladého Brazilce nahrává?

Real Madrid si v poslední době oblíbil posílat hráče na hostování do Německa. V Dortmundu byl poslední dvě sezóny zapůjčen Achraf Hakimi, nyní už hráč Interu Milán, dvě sezóny zářil za Bayern Mnichov James Rodríguez a v Allianz Areně stále působí Alvaro Odriozola.

Případů bychom však našli více, za Wolfsburg jednu sezónu nastupoval Borja Mayoral a rok v Leverkusenu, ač to nebylo na hostování, ale přestup s předkupním právem, strávil obránce Dani Carvajal. Z bundesligy pak Real Madrid koupil dva hráče v současném kádru, z Bayernu v roce 2014 přišel Toni Kroos a loni Bílý balet koupil útočníka Luku Joviče z Eintrachtu Frankfurt.

Nyní se ale rýsuje další hostování. Osmnáctiletý forvard Reinier Jesus přestoupil z Flamenga do Realu Madrid letos v zimě, v B týmu ale jasně ukazoval, že třetí liga je pro něj malá a Real tak zvažoval, že jej nechá hostovat v nějakém jiném klubu z La Ligy. Zájem o něj ovšem projevila Borussia Dortmund a kouč Favre potvrdil, že by jej rád získal na dvouleté hostování stejně jako dříve Hakimiho.

Zatímco Reinierovi vrstevníci Rodrygo a Vinicius si našli místo v A týmu a navzdory věku dostávají slušnou herní minutáž, Reinier by mohl první dva roky působit v dalším skvělém evropském týmu. A když má o něj Borussia Dortmund takový zájem, tak to vypadá, že by zde určitě nebyl do počtu. Možná má ale westfálský klub s Reinierem vedlejší úmysly.

Hovoří se totiž i o tom, že by přišel jako náhrada za Jadona Sancha. Ten momentálně v dresu Borussie září a Reinier by měl co dělat, aby na jeho výkony navázal. Je ale dost pravděpodobné, že Sancho v létě odejde do Manchesteru United a Borussia zatím žádnou patřičnou náhradu nepřivedla. Reinier na to jistě potenciál má a startovní pozici má dost podobnou jako Sancho, Dortmund tak nejspíše ví, do čeho jde...