Souček vzpomíná na jednání s West Hamem: V noci nám řekli, ať letíme zpět do Prahy

Souček vzpomíná na jednání s West Hamem: V noci nám řekli, ať letíme zpět do Prahy

Tomáš Souček už válí půl roku za anglický West Ham, pomohl tradičnímu londýnskému celku se záchranou v Premier League a Kladiváři s velkou radostí proměnili jeho hostování v trvalý přestup za půl miliardy korun. Přesto to původně moc nadějně nevypadalo.

Souček měl odejít ze Slavie už loni v létě, kdy o něj stálo vícero klubů z Ruska či Turecka, vzhledem k postupu do Ligy mistrů ale český reprezentant v Edenu vydržel. Další přestupová jednání přišla v zimě, hovořilo se o zájmu AS Monaka a právě West Hamu United. Do Londýna přijel Souček jednat se svým agentem Pavlem Paskou.

A přestupové tahanice opravdu nebyly žádný med. "Jednali jsme prakticky celou noc, spát jsme šli až někdy ve dvě ráno a stejně jsme to museli dokončit až druhý den v poledne, kdy bylo všechno oznámeno," prozradil Souček v rozhovoru s Martinem Veselovským v DVTV. "Naštěstí to ale všechno dobře dopadlo díky mému agentovi i díky tomu, že nám Slavia povolila vyjednávat o mém přestupu," pokračovala nynější hvězda West Hamu.

Podle všeho to ale byla divoká noc. "Pavel Paska zažil už hodně jednání, já zatím žádné. Varoval mě, že nikdy to není jednoduché, tohle byl ale podle všeho extrém. V jedné chíli to dokonce vypadalo, že z přestupu sejde. Řekli nám, ať letíme zpátky do Prahy, že už je nastartované letadlo, ale naštěstí se nám podařilo transfer dotáhnout," prozradil Souček s nadsázkou.