Přichází bývalý forvard Arsenalu či Leverkusenu. Posilujeme dál, říká sportovní ředitel Karviné Vlk

Přichází bývalý forvard Arsenalu či Leverkusenu. Posilujeme dál, říká sportovní ředitel Karviné Vlk
AKTUALIZOVÁNO

V loňské sezóně se Karviná v první lize zachránila s odřenýma ušima, někteří by dokonce řekli, že nesportovní cestou, v následujícím ročníku má ale karvinský tým vyšší ambice a vidět to je i na přestupovém trhu. MFK přivedlo v létě už několik hráčů a sportovní ředitel Lubomír Vlk naznačuje, že s posilováním ještě nekončí.

Potvrzeny byly příchody například už Romana Haši ze slovenské Skalice, hostování Tomáše Ostráka z bundesligového Kolína nad Rýnem nebo angažování Filipa Twardzika, jenž naposledy působil v Ružomberoku. Karviné ovšem odešly dvě největší opory z loňské sezóny, Ondřeje Lingra koupila pražská Slavia a do Viktorie Plzeň odešel Adriel Ba Loua.

Poslední potvrzenou posilou Karviné je zatím Tomáš Jursa z Opavy. V přípravě už však za tým Juraje Jarábka nastoupili hráči, kteří zatím papírově za Karvinou nehrají, tým ale jejich transfery dolaďuje. Sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk by před startem ligy, což je už o víkendu, přivítal další tři hráče. Přestupové období je ovšem prodlouženo prakticky na celé září a jistě zatím není kam spěchat.

Zájem má ale Karviná například o Martina Šindeláře, který v týmu na jaře hostoval. "S Baníkem to dolaďujeme. Teď zrovna dotahujeme podmínky smlouvy s hráčem," potvrdil Vlk jednání. Karviná by však ráda dotáhla i senzační návrat pětatřicetiletého útočníka s řeckými kořeny Michala Papadopulose, který má i několik startů za českou reprezentaci mezi lety 2008 a 2011.

"Měli bychom jeho přestup dotáhnout už brzy. Nemáme dořešeno spoustu hráčů, jsme ve skluzovém režimu kvůli opožděnému konci ligy, máme na vše míň času, proto jsou hráči rozdělaní a nedodělaní. Alfa a omega bude v posledním týdnu doladit hráče, aby byli připraveni na mistrovské zápasy," nechal se slyšet Vlk a naznačil karvinským fanouškům příchod útočníka, jenž působil krátce i v Arsenalu, sbíral starty za bundesligový Bayer Leverkusen, nizozemský Heerenven či ruský Rostov, v posledních letech ale působil v Polsku. V první lize nastupoval za Baník Ostrava a za Mladou Boleslav, Karviná by tak byla jeho třetím působištěm v Česku.

EDIT: Karviná potvrdila příchod Martina Šindeláře, k týmu se hráč ovšem připojí až po vzájemném duelu s Baníkem Ostrava v prvním ligovém kole. Formálně tedy Šindelář přestoupí do Karviné až v pondělí.

EDIT: V úterý odpoledne byl zpečetěn i příchod Michala Papadopulose. Karviná potvrdila transfer na webu.