Pavlenka a Gebre Selassie mají nového spoluhráče, na koho chce Chong v bundeslize navázat?

Pavlenka a Gebre Selassie mají nového spoluhráče, na koho chce Chong v bundeslize navázat?

Werder Brémy, tradiční bundesligový celek, jehož dres momentálně obléká reprezentační brankář Jiří Pavlenka a bývalý reprezentační krajní obránce Theodor Gebre Selassie, zažil loni hrůzostrašnou sezónu a jen o vlásek unikl sestupu, i proto do nové sezóny vstupuje se zajímavou posilou.

První zvučnou posilou Brém byl zkušený obránce Ömer Toprak z Borussie Dortmund, zajímavým nováčkem v kádru Werderu je ale i Leonardo Bittencourt, jenž dorazil z Hoffenheimu. Nyní ale severoněmecký celek oznámil posilu z Manchesteru United. Na roční hostování totiž přichází talentovaný Nizozemec Tahith Chong.

Ten přišel na Old Trafford už jako mladík a v akademii Red Devils se vypracoval až do A týmu. Nasbíral navíc i pět startů v Premier League. Ve svých dvaceti letech se však zatím nedokázal naplno prosadit v týmu Oleho Gunnara Solskjaera a společně s vedením se dohodl, že je pro něj momentálně nejlepší možnou variantou právě hostování v bundeslize.

Zajímavý hráč to bude i pro Brémy, kterým má zcela jistě co nabídnout. "Werder je velký klub a hodně o něm vím. Jsem moc rád, že o mě měli zájem. Chci zde odehrát co nejvíce zápasů a pomoct Brémám k dobrým výsledkům," nechal se slyšet Chong. Brémy loni o vlásek utekly přímémo sestupu do druhé bundesligy a ligovou příslušnost si uhájily až ve velmi vyrovnané baráži s Heidenheimem, letošní ambice budou ale zcela jistě vyšší.

"Už několik hráčů zde ukázalo světu své kvality a chci se k nim přidat. Skvělou sezónu zde nedávno odehrál Serge Gnabry, který nyní válí za Bayern. Z Chelsea zde hostoval Kevin de Bruyne, který poté zářil i ve Wolfsburgu a všichni dnes vidíme, jak skvělý hráč to je. Bundesliga je určitě skvělá soutěž," uzavřel mládežnický reprezentant Nizozemska.