Do Karviné se vrací další odchovanec. Střed tabulky je reálný, myslí si bývalý hráč Zlína

Do Karviné se vrací další odchovanec. Střed tabulky je reálný, myslí si bývalý hráč Zlína

Představitelé Karviné, kteří jsou zodpovědni za přestupy, tedy především sportovní ředitel Lubomír Vlk, v létě nelenoší a severomoravský klub tak hlásí příchod další zajímavé posily. Ze Zlína přichází defenzivní hráč Lukáš Bartošák, který hrál v Karviné už v mladém věku.

V loňské sezóně hrál Bartošák za Zlín, nedohodl se ovšem na prodloužení smlouvy a v Karviné podepsal smlouvu jako volný hráč. Třicetiletý univerzál fotbalově vyrostl v Karviné, od jeho odchodu ale uplynulo sedm let, během kterých oblékal dres Viktorie Žižkov, Liberce a Zlína. Pod koučem Jindřichem Trpišovským si navíc se Slovanem zahrál i Evropskou ligu. Do základní skupiny této soutěže se dostal i v dresu Zlína.

Bartošák má dokonce i jeden reprezentační start pod trenérem Pavlem Vrbou, když nastoupil v základní sestavě proti Polsku v přátelském utkání. Zkušenosti mu tak po návratu do svého rodného klubu chybět zcela jistě nebudou. Poprvé si v dresu Karviné navíc zahraje první ligu. Pro Karvinou je to tak jedna z největších posil léta. Bartošákem to ale končit nemusí.

Po třech letech na zlínské Letné se na něj těší v Karviné.  „Při jednání s Lukášem jsme sázeli na to, že zná zdejší prostředí, protože v klubu už v minulosti působil. Je to podobný případ jako o víkendu úspěšně dotažený transfer Tomáše Jursy. Jsme rádi, že Lukáš kývl na naši nabídku a doufám, že nám v nové sezóně pomůže. Dohodli jsme se na roční smlouvě s opcí,“ nechal se slyšet sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

A na angažmá "doma" se těší i samotný hráč, s kterým bude nejspíš kouč Jarábek počítat jako s levým obráncem, zahrát ovšem dokáže na více postech. „K návratu do Karviné mě přiměla přímá reakce Karviné a skvělá domluva. Rád bych Karviné pomohl ke klidnému středu tabulky, abychom prostě neměli problémy se záchranou,“ prozradil bezprostředně po přestupu nový hráč MFK.