Sevilla zná pátečního soupeře, do finále Evropské ligy jde Inter! Šachtar neměl šanci

Ročník Evropské ligy 2019/20 zná konečně oba své finalisty! Po dramatickém pondělním duelu, kdy Sevilla zdolala Manchester United, víme i jméno druhého finalisty. Tím je Inter Milán, který si poradil s ukrajinským Šachtarem Doněck.

Nerazzuri poslal v patnácté minutě do vedení Lautaro Martinez. Inter byl v první půli opatrný, Šachtar byl ovšem velmi pasivní a po celý zápas si v podstatě nevytvořil žádné velké šance. Pravou kanonádu Inter spustil až po přestávce. Ze standardní situace zvýšil Danilo D`Ambrosio, na 3:0 pak vsítil branku opět Lautaro Martinez. Dvakrát poté skóroval i Romelu Lukaku a po devadesáti minutách svítilo na tabuli skóre 5:0.

Inter Milán tak po deseti letech může získat další Evropskou trofej, v květnu 2010 totiž Nerazzuri ve finále Ligy mistrů zdolali Bayern Mnichov 2:0. Během těchto deseti let se Interu nepodařilo ovládnout ani domácí Serii A, letos skončil milánský celek o bod druhý. Antonio Conte tak má v pátek perfektní příležitost k zisku velké evropské trofeje, v cestě ovšem stojí ambiciózní a silná Sevilla, které se říká královna Evropské ligy, neboť tuto soutěž ovládla vícekrát než kdokoliv jiný a v Evropské lize je takřka neporazitelná. Finálový duel však pravděpodobně favorita mít nebude...