Dokáže nahradit Zajíc Baroše? Baník bude jiný, ale i tak by rád bojoval o poháry

Dokáže nahradit Zajíc Baroše? Baník bude jiný, ale i tak by rád bojoval o poháry

Ostrava chce pokračovat v posledních dvou sezonách, kdy hrála ve skupině o titul. I v nadcházejícím ročníku chce Baník skončit minimálně do šestého místa.

Baník už nemůže spoléhat na Milana Baroše, který po sezoně ukončil kariéru. „Baník bude pochopitelně s odchodem Milana Baroše jiný, ale věřím, že tento kádr bude pracovat dobře. Mužstvo je okysličeno, je mladší. Rozhodně chceme uspět,“ citovalo ČTK slova výkonného ředitele klubu Michala Běláka z tiskové konference.

Velké přestupy se ani v Ostravě nekonaly. Ze Slovácka přišli Zajíc a Jan Juroška, z Dukly Praha Daniel Tetour a z hostování se vrátili Ondřej Chvěja, Oleksandr Azackij a Muhamed Tijani.

Baník chtěl také získat Ondřeje Lingra, ten nakonec zamířil do Slavie. Dále Jan Růsek se rozhodl zůstat v Brně. „Cením si toho, že jsme se snažili o posílení, jaké jsme si přáli. U dvou hráčů to nestačilo, to se nedá nic dělat. Ondřej Chvěja přišel z hostování a ukázal, jak se pere o místo v kádru. Je to střípek do mozaiky, věřím, že to hráči ukážou i v ligové sezoně,“ řekl k přestupům trenér Luboš Kozel.

Přípravu na ligu trenér hodnotí kladně. „Příprava ukázala, že jsme přímočařejší. Do koncovky se dostáváme ve větším počtu hráčů, věřím, že si to sedne a mužstvo silnější je. Sehráli jsme šest utkání a soupeři nás dostatečně prověřili. Kádr je širší, konkurence je na všech postech. Neměli jsme zdravotní problémy a věřím, že i fyzicky na tom budeme lépe než třeba na jaře,“ dodal trenér.