Bayern Mnichov splnil roli favorita, díky tomu Slavia vstoupí do kvalifikace LM až ve čtvrtém předkole

Francouzské finále se konat nebude. Bayern porazil Lyon 3:0. O první dvě branky se postaral Serge Gnabry. V závěru hlavou zvýšil Robert Lewandowski. Mnichov se ve finále utká s Paris Saint-Germain.

Vypadnutí Lyonu je dobrou zprávou pro pražskou Slavii, ta vstoupí do zářijové kvalifikace LM až v závěrečném čtvrtém předkole. „Děkujeme FC Bayern Mnichov. 4. předkolo ligy mistrů,“ poděkoval Tvrdík na dálku německému týmu.

Zápas se hrál ve velkém tempu a když se nepodařilo z šancí prosadit Lyonu, tak zafungovalo nedáš dostaneš. V 18. minutě si na pravé straně převzal míč Gnabry a parádní střelou levou nohou vymetl šibenici. Ve 33. minutě zvýšil opět Gnabry, když centr Perišiče do sítě nedokázal z dorážky prostrčit Lewandowski, pětadvacetiletý záložník Gnabry ano.

Třetí gól dal Bayern v 88. minutě, přesně hlavou mířil Polák Lewandowski, který zaznamenal už patnáctou branku v sezoně Ligy mistrů a k vyrovnání rekordu Cristiana Ronalda z ročníku 2013/14 mu chybějí dva góly.

Semifinále Ligy mistrů v Lisabonu:

Olympique Lyon - Bayern Mnichov 0:3 (0:2)
Branky: 18. a 33. Gnabry, 88. Lewandowski
ŽK: Marcelo, Marcal, Mendes (všichni Lyon)
Lyon: Lopes - Denayer, Marcelo, Marcal (73. Cherki) - Dubois (67. Tete), Caqueret, Bruno Guimaraes (46. Mendes), Aouar, Cornet - Depay (58. Dembélé), Toko Ekambi (67. Reine-Adélaide), trenér: Garcia
Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng (46. Süle), Alaba, Davies - Thiago (82. Tolisso), Goretzka (82. Pavard) - Perišič (63. Coman), Müller, Gnabry (75. Coutinho) – Lewandowski, trenér: Flick
Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.)