Je mnohem lepší, než jsem byl v jeho věku já, uvedl Haaland na adresu nového objevu Borussie

Je mnohem lepší, než jsem byl v jeho věku já, uvedl Haaland na adresu nového objevu Borussie

Jeho schopnosti ohromily celý svět, ale údajně za chvíli nezůstane v Dortmundu jediným ofenzivním esem, o kterém se bude mluvit.

Dvacetiletý útočník Erling Haaland měl díky předsezonnímu tréninkovému kempu možnost poznat spoluhráče z nižších věkových kategorií a jeden takový ho údajně doslova uchvátil.

„Youssoufa Moukoko je mnohem lepší, než jsem byl v jeho věku já,“ odhalil ve výpovědi pro klubovou televizi nadaný norský fotbalista, o jehož kvalitách dokáže už jen málokdo pochybovat. A totéž se dá nyní říct i o jeho názoru.

„Moukokovi je teprve patnáct. Když mně bylo tolik co jemu, tohle jsem nedokázal. Myslím si, že jsem takhle dobrého mladého hráče ještě nikdy neviděl,“ pochvaloval si útočník, jenž se v budoucnu možná v sestavě dočká konkurence.

Borussia Dortmund má obecně dobrý čich na mladé talenty. Důkazem nám jsou vedle Haalanda například ještě Ousmane Dembélé (současný přírůstek Barcelony) či Jadon Sancho (přestupový cíl číslo jedna Manchesteru United). Udržet si takovéto klenoty nebývá nikdy snadné.