Rangnick: Kdybych byl trenérem Milána, tak si u mě Ibrahimovič ani neškrtne

Rangnick: Kdybych byl trenérem Milána, tak si u mě Ibrahimovič ani neškrtne

V říjnu minulého roku se trenérské role na San Siro shostil Stefano Pioli, ale nebylo jisté, zda se v týmu dokáže udržet. Až letos v červenci se nakonec obě strany domluvily na další dvouleté spolupráci. V médiích se hovořilo i o tom, že by otěže mohl převzít německý stratég Ralf Rangnick a námluvy skutečně probíhaly, což i on sám nakonec připustil. V nedávném rozhovoru  pro La Gazzeta dello Sport pak šokoval veřejnost tvrzením, že by si u něj v týmu švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič ani neškrtnul.

Někdejší palebná síla Interu, AC Milán, Juventusu, Ajaxu, Barcelony, PSG, Manchesteru United či LA Galaxy v zimě zamířila zpět na Sin Siro, aby trápícímu se klubu pomohl z výsledkové mizérie. Za půl roku stihl osmatřicetiletý kanonýr nastřílet 11 branek a Rossoneri zakončili sezónu šestým místem v tabulce Serie A.

Zatímco Ibrahimovič jedná o prodloužení kontraktu o další rok, Rangnick se nechal slyšet, že by tak v roli trenéra AC Milán neučinil. „Proč bych se tak zachoval? Měli byste si položit spíš otázku, proč mě tenkrát Milán oslovil? Co měl za lubem? Nehledali třeba zásadní změnu, když se všechny tahy do té doby jevily jako neefektivní? Určitě nemám v povaze, abych úspěch celého týmu vsázel na osmatřicetiletého hráče, který už má nejlepší léta své kariéry za sebou. Raději vytvářím týmového ducha a pomáhám rozvíjet schopnosti mladých talentovaných tváří,“ šokoval německý kouč slovy, kterými by zkušeného střelce odepsat.

„Nebere mi logiku spoléhat se výhradně a Ibrahimoviče a doufat, že mu to půjde. Nikdy jsem o jednání s AC Milán nemluvil na veřejnosti. Myslím, že se nesluší, aby se někde něco vytrubovalo, když není předem nic domluvené. Poprvé mě klub kontaktoval již v říjnu, když nebyl daleko od sestupového pásma. Pak i během koronavirové přestávky, ale nemyslím si, že by bylo vůči Piolimu uctivé ho střídat zrovna v takové situaci. Je dobře, že si svůj flek udržel. Vždy jsem cenil, jaký je to člověk. Sálá to z něj při každém jeho rozhovoru. Myslím, že AC Milán může být pod jeho taktovkou úspěšným klubem,“ dodal Rangnick.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.