Vaclík: O motivaci a výzvě se bavit ani nemusíme. Tohle se vám nepodaří každý rok

Vaclík: O motivaci a výzvě se bavit ani nemusíme. Tohle se vám nepodaří každý rok

Páteční večer rozhodne o tom, kdo ovládne aktuální ročník Evropské ligy. Ve finále spolu změří síly Sevilla s Interem Milán a právě španělský klub má ve svých řadách i českou reprezentační jedničku Tomáše Vaclíka. Přestože se jedná o jeho první finále na evropské pohárové scéně, možná atmosféru na hřišti ani neokusí, neboť se předpokládá, že začne na lavičce náhradníků na úkor kolegy Jasína Bunúa.

Sevilla je rekordmanem v počtu trofejí v této soutěži, ale v době úspěchů ještě Vaclík na této adrese nepůsobil. Někdejší tvář Sparty či Basileje však věří, že jeho tým zvítězí. „O motivaci a výzvě se bavit ani nemusíme. Získat trofej v evropské soutěži a vyhrát ji se nepodaří každý rok a každý to štěstí nemá. Odhodlání a ambice to vyhrát je obrovská,“ nechal se slyšet Vaclík v rozhovoru pro ČTK.

Zatímco v LaLize byl jasnou jedničkou až do svého červencového zranění, šanci nyní dostává jeho kolega Bunú. „Myslím, že se stoprocentně nic měnit nebude, protože Bunú chytá Evropskou ligu kromě dvou zápasů celou. Teď ten závěrečný turnaj chytá ve velké pohodě, vyhrává se, takže není důvod nic měnit. Počítám s tím, že pokud se nic nestane na předzápasovém tréninku, tak do zápasu půjde on,“ pokračoval jednatřicetiletý brankář.

„Těžko říct, jestli je Inter favorit. Kádr a ta jména mají obrovská, známá po celé Evropě. Takže ten tým má obrovskou sílu. Ale my do zápasu půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát. I přes ta jména se nám u ž podařilo vyřadit AS Řím, v semifinále Manchester United. Myslím, že jsme dokázali, že náš tým má taky obrovskou sílu a do finále můžeme jít s tím, že ho můžeme i vyhrát,“ dodává Vaclík.