Látal o ambicích Sigmy: Chceme být herně i výsledkově lepší. Základem bude se více ohlížet za sebe

Látal o ambicích Sigmy: Chceme být herně i výsledkově lepší. Základem bude se více ohlížet za sebe

Minulou sezónu mohou hodnotit na Hané jako nevydařenou. Sigma chtěla původně bojovat o pohárovou Evropu, ale nakonec figurovala ve společnosti usilující o setrvání mezi elitou. I proto svěřenci kouče Radoslava Látala nyní přichází se skromnějšími ambicemi, kterými je střed tabulky. V útoku navíc pro novou sezónu budou postrádat Lukáše Juliše, který hostoval ze Sparty. Nahradit by jej měl slovinský legionář Dominik Radič.

Vzpruhou do defenzivní řady by měl být Roman Hubník, který poslední roky strávil v Plzni. I tak ale vedení Olomouce není s posilováním kádru spokojeno. „Chtěli jsme získat ještě o dva hráče víc. Měli jsme vytipované takové, kteří by zapadli a pomohli by nám, jenže jednání nedopadlo. Mužstvo má na to hrát v první polovině tabulky. Tam bychom se rádi pohybovali, abychom mohli dát příležitost dalším mladíkům z vlastní líhně,“ připustil sportovní ředitel Ladislav Minář, že by rád využil klubové odchovance.

Na postu trenéra i nadále figuruje Radoslav Látal, který byl v závěru sezóny hojně spojován s odvoláním, ale nakonec důvěru dostal i do dalších bojů. „Chceme napravit loňský nepodařený ročník, což znamená být lepší herně i výsledkově. Liga ale bude s ohledem na zrušení nadstavby jiná. Kdo myslí na pohárovou Evropu, musí být do šestého místa. Důležitý proto bude vstup do soutěže. Já však klukům říkám, ať se dívají také za sebe. Přece jen, sestupovat budou tři, a to je velká hrozba,“ poukázal kouč Sigmy na fakt, že tuhý boj se čeká nejen o titul a pohárové příčky, ale i o setrvání v české nejvyšší soutěži.

Již v sobotu čeká jeho tým Liberec, který v minulé sezóně trápil i nejsilnější soupeře. „Bude to oříšek, i když mají v kádru hodně změn. Herní způsob ale podle mého zůstal stejný. Budou dobře bránit a soustředí se na rychlé brejky. Hrajeme doma, a tak věřím, že to zvládneme,“ dodal Látal před prvním ligovým startem.