Touré: Guardiola úkol nesplnil, když v LM opět neuspěl. Myslím, že by měl dostat šanci někdo další

Touré: Guardiola úkol nesplnil, když v LM opět neuspěl. Myslím, že by měl dostat šanci někdo další

Pro mnohé je Manchester City jen umělý projekt vystrkující růžky jen díky nekonečnému příjmu od bohatých šejků. Na Premier League tato politika stačí, ale v Lize mistrů to dlouhodobě nestačí. Také letos Citizens do finále nedokráčeli, ba dokonce vypadli již ve čtvrtfinále s Lyonem. A nejen na Ostrovech sílí názory, že když svůj úkol Guardiola nesplnil, měl by místo uvolnit dalšímu…

Na Etihad Stadium přišel Guardiola s vizitkou úspěšného trenéra, který získává cenné trofeje. Pravdou ale je, že Ligu mistrů ovládl naposledy v roce 2011 s Barcelonou. S Bayernem Mnichov sice vládl domácí Bundeslize, ale v pohárové Evropě také díru do světa neudělal. A nedaří se ani na Ostrovech, kde sice s Manchesterem City dvakrát ovládl Premier League, ale v Lize mistrů se s ním trápí.

Jeden z jeho bývalých hráčů Yaya Touré se domnívá, že Manchester City se nikam neposune, dokud bude Guardiola u kormidla. Podle jeho slov dostal již dostatek času a prostoru, aby obstál, což se ale nepodařilo, tudíž lze jeho práci hodnotit za neefektivní. „Byl podepsán proto, aby klubu pomohl k trofejím, hlavně té v Lize mistrů. V tuhle chvíli je ale situace taková, že se mu to opět nepovedlo. Když pak vidíte Liverpool, který na přestupovém trhu nemusí utrácet jako Manchester City, a daří se mu, je jasné, že je něco špatně,“ nechala se slyšet bývalá hvězda z Pobřeží slonoviny.

„Pro mnohé fanoušky to musí být zklamání. Každý ví, že Pep je skvělým manažerem, ale v okamžiku, kdy očekávané cíle nenaplní, přichází čas na změnu. Je to dominantní typ, který potřebuje mít poslušné hráče, kteří budou bezmezně dělat to, co řekne. Ještě ze svých dob na Etihad Stadium moc dobře vím, že to některým už lezlo krkem. Při dalším nezdaru tam poroste napětí,“ dodal Touré.