Tecl hattrickem pomohl Slavii deklasovat Budějovice, Jablonec se s nováčkem z Pardubic trápil

Druhý tým minulého ročníku české nejvyšší soutěže otevřel novou tuzemskou sezónu domácím zápasem s Opavou. Adrian Guľa nebyl asi se svými svěřenci po první půli příliš spokojený, ale početní výhoda po změně stran nakonec byla rozhodujícím faktorem, který Viktoriánům obstaral zisk tří bodů.

Domácí mohli jít do vedení již v 37. minutě, ale Čermák pokutový kop neproměnil. Na druhé straně naopak v efektivitě obstál Helešic. Krátce na to ale dostala Plzeň další penaltovou možnost, kterou již Bucha zužitkoval. Do sprch navíc předčasně zamířil za podražení Hrabina. Po změně stran zafungovala početní výhoda, a mezi střelce se zapsali i Beauguel a Ba Loua.

Sobotní program odšpuntovaly hned tři zápasy a ve všech se diváci dočkali branek. Olomouc doma udržela svou baštu, když duel s Libercem rozhodla jediná trefa z prvního poločasu, kterou obstaral González. Regionální derby ovládlo Slovácko, které na půdě Zlína uspělo 2:1. Ševci se sice zásluhou proměněné penalty z kapačky Poznara dostalo do vedení, ale po změně stran obrat obstarali Navrátil s Daníčkem.

Teplice si vyšláply na Příbram a uspěly 3:1. Středočeský klub vzdoroval soupeři jen krátce, neboť skóre otevřel již ve 14. minutě Nazarov. Ve druhé půli náskok pojistili Heidenreich s Řezníčkem, proto byla trefa Rezka již jen snahou nedarovat hostům čisté konto.

Pražská Sparta přijela do Brna s jasným cílem, zatímco domácí před zápasem prohlašovali, že mohou jen překvapit. Již po prvním poločase se ale mohli fanoušci Zbrojovky ptát, zda je jejich tým mezi tuzemskou elitou oprávněně. Po trefách Vindheima, Juliše a Dočkala prohrávalo Brno 0:4. Po změně stran alespoň snížil Štepanovský, ale na třech bodech pro letenský tým to nic nezměnilo.

Zatímco severomoravské derby mezi Ostravou a Karvinou branku nenabídlo, v Budějovicích se pálilo hned v šesti případech. Mezi střelci však nefiguroval žádný z domácích, a tak Slavia potvrdila svou tuzemskou dominanci vysoko 6:0. Již v první minutě otevřel skóre Tecl, který se prosadil ještě ve dvou případech a připsal si hattrick. O zbylé branky se postarali Bořil, Masopust a Holeš.

Jablonec přivítal na své půdě ligového nováčka z Pardubic, ale na tři body se pořádně nadřel. Utkání rozhodla nakonec jediná trefa z druhého poločasu, kterou obstaral Hrubý.

Plzeň - Opava 3:1 (1:1)
Branky: 45.+4 Bucha z pen., 55. Beauguel, 76. Ba Loua - 44. Helešic. Rozhodčí: Denev - Dobrovolný, Hock - Adam (video). ŽK: Mondek. ČK: 45.+3 Hrabina (oba Opava). Diváci: 2813 (limit 5102 osob na stadionu).
Plzeň: Hruška - Řezník (46. Havel), Hejda, Brabec, Limberský (83. Alvir) - Čermák, Kalvach, Bucha (83. Káčer) - Kopic (74. Ba Loua), Chorý (42. Beauguel), Kovařík. Trenér: Guľa.
Opava: Fendrich - Žídek, Hnaníček (30. Rychlý), Hrabina - Řezníček, Texl (46. Harazim) - Mondek (64. Juřena), Zavadil (64. Gorčica), Helešic - Dordič, Holík (74. Šcudla). Trenér: Skácel.

1. FK Příbram - FK Teplice 1:3 (0:1)
Branky: 79. Rezek - 15. Nazarov, 66. Heidenreich, 73. Řezníček. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vaňkát. ŽK: Petrák, Kingue, Rezek, Nový - Nazarov, Řezníček. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).
Příbram: Melichar - Nový, Kingue, Kleščík, Cmiljanovič (67. Svoboda) - Antwi (58. Soldát), Hájek (58. Vávra), Pilík, Petrák (74. Tregler), Vais (67. Boakye) - Rezek. Trenér: Čuhel.
Tepice: Grigar - Nazarov, Heidenreich, Mareček - Černý, Kučera, Trubač (90+2. Radosta), Žitný, Moulis (88. Vondrášek) - Řezníček, Mareš (83. Hyčka). Trenér: Hejkal.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 16. González. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Myška - Cieslar (video). ŽK: Hubník, Nešpor, Breite - Pešek, Mosquera, Rondič, Tijani. Diváci: 2216 (limit 5102 osob na stadionu).
Olomouc: Mandous - Hála, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Greššák - Zahradníček (88. Vepřek), Houska, Breite, González (77. Falta) - Nešpor (69. Zifčák). Trenér: Minář.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Tijani, Mikula - Pešek (87. Fukala), Barac (56. Rondič), Hromada, Mara, Mosquera (81. Šulc) - Matoušek (56. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 47. Poznar z pen. - 63. Navrátil, 77. Daníček z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Houdek (video). ŽK: Cedidla, Hlinka, Jiráček - Divíšek, Daníček, Nemrava. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).
Zlín: Dostál - Cedidla (81. Fantiš), Buchta, Simerský, Jiráček - Matejov (66. Dramé), Conde, Hlinka (81. Martínez), Čanturišvili - Janetzký (74. Procházka), Poznar. Trenér: Páník.
Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (72. Kalabiška), Sadílek (90. Kohút), Navrátil (90.+3 Šimko) - Cicilia (90.+3 Kliment). Trenér: Svědík.

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:4 (0:4)
Branky: 58. Štepanovský - 30. a 35. Dočkal, 4. Vindheim, 11. Juliš. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček - Proske (video). ŽK: Pachlopník, Černín - Čelůstka, Ladislav Krejčí II, Sáček, Štetina. Diváci: omezený počet (limit 5102 osoba na stadionu).
Brno: Floder - Moravec, Šural, Endl (46. Černín), Štepanovský - Pachlopník (75. Koudelka), Sedlák, Čermák (46. Vaněk), Fousek (69. Hladík) - Přichystal (75. Vintr), Růsek. Trenér: Machálek.
Sparta: Heča - Štetina, Čelůstka, Lischka - Vindheim (90. Plechatý), Sáček, Ladislav Krejčí II (77. Trávník), Dočkal (90. Souček), Hanousek - Juliš (78. Kozák), Hložek (90. Karabec). Trenér: Kotal.

FK Jablonec - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 61. R. Hrubý. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Hrabovský. ŽK: Podaný - Tischler. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).
Jablonec: V. Hrubý - Holík, Martinec, Kubista, Podaný - Hübschman, Považanec (88. Krob) - Ladra (46. R. Hrubý), Kratochvíl, Zelený - Schranz (90. Čvančara). Trenér: Rada.
Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Jeřábek (77. Huf) - Tischler, Solil, Cadu (74. Pfeifer), Surzyn (77. I Sang-hjok) - Černý (74. Petráň). Trenér: Novotný.

Dynamo České Budějovice - Slavia Praha 0:6 (0:3)
Branky: 1., 26. a 64. Tecl, 5. Bořil, 58. Masopust, 86. Holeš. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Marek (video). ŽK: Šulc - Tecl, Masopust. Diváci: 1450 (limit 5102 osob na stadionu).
Budějovice: Drobný - Čolič, Králik, Havel, Skovajsa (30. Kladrubský) - Jánošík (46. Brander), Čavoš (70. Valenta), Šulc, Javorek, Mršič (46. Mészáros) - Matějka (70. Bassey). Trenér: Horejš.
Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Zima (77. Kúdela), Bořil - Masopust (77. Musa), Stanciu (77. Holeš), Traoré, Ševčík (82. Lingr), Provod (77. Olayinka) - Tecl. Trenér: Trpišovský.

MFK Karviná - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Flimmel, Vitner - Machálek (video). ŽK: Smrž, Twardzik, Bolek - Kuzmanovič, Jirásek, Jánoš. Diváci: omezený počet (limit 5102 osob na stadionu).
Karviná: Bolek - Ndefe, Eduardo, Twardzik, Bartošák - Mangabeira - Smrž (67. Mikuš), Hanousek, Qose (71. Janečka), Ostrák (81. Jursa) - Papadopulos (81. Haša). Trenér: Jarábek.
Ostrava: Laštůvka - Juroška (85. Fillo), Pokorný, Stronati, Holzer - Reiter (68. Lalkovič), Jánoš (85. Kaloč), Jirásek, Potočný - Šašinka (85. Tijani), Zajíc (34. Kuzmanovič). Trenér: Kozel.