Vaclík: Na klubové úrovni to je můj největší úspěch. Cením si ho stejně, jako kdybych chytal

Vaclík: Na klubové úrovni to je můj největší úspěch. Cením si ho stejně, jako kdybych chytal

Páteční večer rozhodl o dalším vítězi Evropské ligy. Ve finále spolu změřily síly Sevilla s Interem Milán a nakonec se radoval španělský klub z výhry 3:2. Na lavičce náhradníků byl i český legionář Tomáš Vaclík, jež si splnil svůj sen získat trofej z jedné ze dvou velkých evropských soutěží. A jak přiznal na sociálních sítích, ani mu nevadilo, že ve finále nestál mezi třemi tyčemi.

„Je to splněný sen. Držet v rukou tenhle pohár a vyhrát velkou evropskou soutěž jsem si strašně přál od první chvíle v profesionálním fotbale. Na klubové úrovni je to stoprocentně můj největší úspěch kariéry, protože vyhrát jednu z těch dvou evropských soutěží je něco, co se nepovede každému,“ komentoval triumf Sevilly.

Finálový zápas se odehrál na neutrální půdě v Kolíně nad Rýnem a brankářem číslo jedna byl proti Interu nominován Jasín Bunú. „Cením si toho úplně stejně, jako kdybych chytal. Jsem součástí týmu, který vyhrál Evropskou ligu. Ty pocity by možná byly na hřišti trochu intenzivnější, ale i na tribuně jsem to prožíval hrozně moc. Hrozně moc si vážím toho, že můžu být součástí tohohle mančaftu, který to dokázal,“ pokračovala někdejší tvář Sparty či Basileje.

Koronavirus způsobil to, že se Evropská liga dohrávala turnajovým způsobem na německé půdě bez diváků. „Oslavy byly super už na hřišti, už to bylo něco nezapomenutelného. Jen je obrovská škoda, že u toho nemohli být fanoušci. Tím by se to zase posunulo na vyšší level. Ale užili jsme si to všichni moc. Na stadionu jsme byli hrozně dlouho, na hotelu jsme pak s rukama slavili. Je pravda, že jsme toho nikdo moc nenaspal,“ dodal s úsměvem český reprezentační brankář.