Revoluce v evropských soutěžích? Prezident Čeferin naznačil možné změny

Revoluce v evropských soutěžích? Prezident Čeferin naznačil možné změny

Ještě než začalo finálové utkání mezi Bayernem Mnichov a PSG (1:0), dostal se ke slovu prezident UEFA Alexander Čeferin, který připustil, že se bude zabývat myšlenkou nad možnými změnami. 

Letos jsme si díky pandemii koronaviru vyzkoušeli, jaké to je hrát vyřazovací kola Evropské ligy i Ligy mistrů na jeden vítězný zápas. A nutno podotknout, že se tento systém těšil mnohým kladným ohlasům.

Vrchní muž Evropské fotbalové unie UEFA nyní odhalil, že i jemu se tento formát zamlouvá a že se k němu v budoucnu ještě vrátíme. Zatím se nejedná o definitivní potvrzení, teprve se bude tento návrh rozebírat.

„Kvůli právě probíhající pandemii jsme byli nuceni zredukovat počet zápasů vyřazovacích duelů na jeden. Nový formát se nám zalíbil a určitě se jím v budoucnu ještě budeme zabývat,“ potvrdil Čeferin v interview pro agenturu Reuters.

Nový ročník Ligy mistrů sice již začal, ale skupiny odstartují až 20. října, kvůli čemuž se zhustil zápasnický kalendář. Zejména v Anglii, kde se hrají dva poháry a v zimě zde prakticky není žádná pauza, by toto tempo mohlo být problémové. Redukce počtu utkání se zdá být jedním z východisek alespoň pro tuto sezonu.