Wenger: Velmi mě mrzí, že jsem nedokázal rozvinout Gnabryho talent už v Arsenalu, jenže…

Wenger: Velmi mě mrzí, že jsem nedokázal rozvinout Gnabryho talent už v Arsenalu, jenže…

Výkony talentovaného Sergeje Gnabryho oblétávají celý svět. Nadaný mladý křídelník, který obléká dres mistra Ligy mistrů Bayernu Mnichov, během této sezony velmi herně dospěl. A tento progres neunikl ani Arsenemu Wengerovi.

Tehdejší kormidelník londýnského Arsenalu se s Gnabrym setkal již před deseti lety. Už tehdy věděl, jak vysoký potenciál se v nadaném Němci skrývá, jenže jej nedokázal probudit. Dost za to mohla i častá zranění, která hráče doprovázela.

„Velmi mě mrzí, že jsem to s Gnabrym nemohl dotáhnout do konce. Vždy jsem o něm věděl, že bude dobrý, pouze jsme společně jenom nedokázali překročit tu pomyslnou hranu,“ dal se do vysvětlování Wenger.

„Pamatuji si, jak jsem ho v patnácti letech přivedl do Arsenalu. Jeho problémem bylo, že byl často zraněný. Poslali jsme ho se rozehrát do West Bromu, ale on tam nepodstoupil ani jedno utkání. Vrátil se k nám a byl znovu zraněný. Velmi těžko se pro něj hledaly herní příležitosti,“ smutnil dnes už sedmdesátiletý vysloužilý kouč.

„Tak moc jsme se snažili, aby se Gnabry dostal do mládežnického týmu německé reprezentace. Kdykoliv hrál, prokazoval svůj talent. Mohl hrát prakticky všude. Jak na křídle, tak na hrotu nebo dokonce i v záloze. Je to velice inteligentní hráč, proto mě nejvíc mrzelo, že jsme spolu nedokázali najít nějaký kompromis, aby podepsal novou smlouvu,“ vzpomínal Wenger na události z léta roku 2017, kdy se Gnabry vydal do Bayernu. I ten ho ovšem poslal nejprve na hostování do Hoffenheimu, aby se rozehrál, což se mu už podařilo. A nyní nás může naplno přesvědčovat o svých kvalitách.