Sýkora podepsal v Lechu Poznaň čtyřletou smlouvu. A v zápase Slavia – Liberec může nastoupit až osmnáct sešívaných

Sýkora podepsal v Lechu Poznaň čtyřletou smlouvu. A v zápase Slavia – Liberec může nastoupit až osmnáct sešívaných
AKTUALIZOVÁNO

Odchod Jana Sýkory ze Slavie se stal realitou. O dohodě informovala obě mužstva na sociálních sítích. Dalším hráčem, který opustí Slavii je Michal Beran, ten jde do Liberce na hostování.

Sýkora v Lechu Poznaň absolvoval zdravotní prohlídku, polský celek na svém webu vydal i článek s fotkou Sýkory, jak šlape na rotopedu.

Poznaň v minulé sezoně skončila druhou za Legií Varšava. Sýkora si tak ve 26 letech vyzkouší první zahraniční angažmá. Smlouvu podepsal na čtyři roky.

Druhý odchod Slavia hlásí v podobě Michala Berana, ten po domluvě s trenéry se vrací hostovat zpět do Liberce. „Domluvil jsem se s trenéry, že bude nyní rozumnější hostování. V Liberci budu hrát kvalitní zápasy. Příprava se Slavií mi dala hrozně moc, žádnou těžší jsem nezažil. Nasál jsem novou atmosféru. Doufám, že se mnou byli všichni spokojení a jednou Slavii pomůžu,“ řekl Beran pro klubový web.

Beran je už tak sedmým slávistou, který bude hostovat v Liberci. Vedení LFA už před startem ligy uvedlo, že takové „farmaření“ vnímá jako velký problém. Na to zareagoval i šéf slávistů Jaroslav Tvrdík, který oznámil, že svým hráčům na hostování umožní, aby mohli nastupovat ve vzájemných zápasech, takže v souboji Slavia – Liberec může nastoupit až osmnáct slávistů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.