Žhavé novinky z Německa, Schicka tam chtějí jako náhradu za Havertze

Žhavé novinky z Německa, Schicka tam chtějí jako náhradu za Havertze

V noci z pondělí na úterý obletěla světové servery zabývající se fotbalem novinka. Goal.com informoval o možnosti odchodu českého útočníka Patrika Schicka do Leverkusenu, kde má Schick nahradit asi nejtalentovanějšího hráče Německa Havertze. Leverkusen má však dvě podmínky.

Přestup Havertze bude dotažen během nejbližších dní a pro Leverkusen také musí platit klauzule, která platila pro Lipsko, ve kterém byl Schick v poslední sezóně na hostování. Leverkusen tak chce Schicka z AS Řím koupit za 29 milionů eur. O hráče přitom údajně projevily zájem také dva italské kluby, a sice Fiorentina a FC Turín.

Z informací italského football-italia.com tedy vyplývá, že pokud v moment, kdy Havertz odejde do Chelsea, bude AS Řím ochoten Schicka pustit za 29 milionů eur, tento přestup by se měl uskutečnit. Havertz je odchovancem Leverkusenu a v posledních dvou sezónách v bundeslize uchvacoval svými výkony. Ve věku jednadvaceti letech je přitom stále hráčem s velkým příslibem do budoucna a není proto divu, že si ho všimla právě anglická Chelsea.

Schickovi se roční hostování v Lipsku víceméně vydařilo. Na podzim ho sice trápile zdravotní potíže, na jaře už však v dresu saského velkoklubu válel - dohromady si za sezónu připsal deset bundesligových gólů, přičemž často se do zápasu dostal až v průběhu hry. Lipsko se ho však z finančních důvodů rozhodlo nastálo nepřivést.