Juventus se chce Higuaína zbavit, nahradit ho však chce ještě někým starším

Juventus se chce Higuaína zbavit, nahradit ho však chce ještě někým starším

Když se před sezónou začaly v italských médiích objevovat spekulace, že Juventus se bude během léta snažit prodat Gonzala Higuaína, média měla jasno - turínský velkoklub se ho chce zbavit z důvodu jeho věku. Ve dvaatřiceti letech má totiž Higuaín s největší pravděpodobností nejlepší léta kariéry za sebou a pro Juventus tedy do budoucna nemá žádnou perspektivu.

Menší šok však přišel v úterý. To totiž italský deník Calcio Mercato, který má pravidelně nejlepší informace z vedení Juventusu napsal, že Higuaína má v Juventusu nahradit bosenský útočník AS Řím Edin Džeko. Ten je přitom o dva roky starší než Higuaín a problém s věkovou strukturou klubu by to tedy nevyřešilo.

Calcio Mercato informuje o tom, že Džeko je v případě odchodu Higuaína přestupovým cílem číslo jedna a až pokud se ho nepodaří přivést, se bude Stará dáma snažit o příchod jednoho z náhradníků. V záloze má Juventus údajně Milika a Duvána Zapatu. Vedení Juventusu přitom prý také přemýšlelo o Raulu Jimenezovi z anglického Wolverhamptonu, který by se však patrně prodražil.

Možná i vyšší věk je důvodem, proč chce Juventus přivést právě Džeka. Za čtyřiatřicetiletého hráče totiž bude muset zaplatit mnohem méně, než například za jeho o deset let mladšího kolegu. Džekovi to ale i na jeho věk solidně ůálí a v poslední sezóně se za AS Řím trefil v italské lize hned šestnáctkrát.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.