Bakayoko souhlasí v AC Milán s o polovinu nižším platem. Zlatan by mohl zůstat také, věří Maldini

Bakayoko souhlasí v AC Milán s o polovinu nižším platem. Zlatan by mohl zůstat také, věří Maldini

Vedení milánského AC má jasné priority. Tou první je udržet Zlatana Ibrahimoviče a tou druhou je získat Tiemouého Bakayoka.

Bakayoko hostuje v Miláně z londýnské Chelsea a souhlasí se snížením platu až o polovinu. Momentální výše jeho platu je 6 milionů eur ročně. S tak výrazným snížením souhlasí kvůli tomu, aby napomohl svému rychlému návratu na San Siro.

„S Chelsea jednáme o příchodu Bakayoka. I on j jedním z našich primárních cílů,“ řekl sportovní ředitel AC Milán Paolo Maldini, jeho slova vyšla na Sky Sports Italia.

Maldini si přeje udržet i hvězdného Švéda. Ten se s vedením AC dohodl v lednu 2020 na půlroční smlouvě s opcí na další sezonu a hned se stal výraznou posilou. Dokázal nastřílet 11 gólů. Měl také výrazný počin na tom, že se AC dokázalo z 11. místa vyšplhat na šestou příčku v tabulce, která zaručuje účast v Evropské lize.

„Ibrahimovič je pro nás priorita. Musíme však mít připravený i plán B, C, nebo D. Usilovně však pracujeme na tom, abychom se se Zlatanem dohodli na pokračování spolupráce co nejdříve,“ komentoval Maldini.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.