Lahm: Fotbal má vyzařovat vášeň a nadšení. To je ten důvod, proč Guardiolův styl uvadá

Lahm: Fotbal má vyzařovat vášeň a nadšení. To je ten důvod, proč Guardiolův styl uvadá

Ačkoliv je podle mnohých Josep Guardiola považován za nejlepšího trenéra současnosti, ukazuje se, že i jím ordinovaný herní styl má jisté trhliny.

„Hráči i fanoušci by si měli fotbal užívat,“ zněla slova dnes už vysloužilého obránce Philippa Lahma, který sám pod veleúspěšným španělským trenérem působil v Bayernu Mnichov. Třikrát společně vyhráli Bundesligu, ale na prvenství v Lize mistrů se nezmohli. Jak na to, to nám ukázal až nový vzhled bavorského mužstva, které vede Hans-Dieter Flick. A právě o něm se říká, že posunul herní styl téže známý jako Tiki-Taka na novou úroveň.

„Doba se mění a herní styly se mění s ní. Pep to chtěl vše tahat do detailu, záleželo mu na téměř perfektní hře. Nový trend se však od tohoto liší a Tiki-Taka uvadá. Fotbal v dnešní době má vyzařovat vášeň a nadšení. A také mu mnohem více dominují fyzicky odolní hráči,“ vysvětloval skrze německý deník Bild Lahm, který se snažil nastínit, v čem se současný tým Bayernu liší od toho, jenž vedl právě Guardiola.

Aktuálnímu lídrovi lavičky Manchesteru City je zejména po této sezoně vyčítáno, že stále dělá ty stejné chyby. Často sází na kontrolu míče, přičemž soupeři stačí jeden rychlý protiútok, aby dal gól. A následně se stáhne do bloku, který je obtížné prolomit.

Příští ročník bude zjevně ten poslední, který Guardiola v Manchesteru stráví. Následně by mohl trénovat reprezentační mužstvo, což je jeho snem, ale není vyloučeno ani další klubové angažmá. V tomto ohledu se nejvíce mluvilo o Juventusu, nicméně tato možnost zřejmě po posledních změnách v klubu už padla.