Historicky první Američan v Juventusu? Pirlo loví v Německu

Historicky první Američan v Juventusu? Pirlo loví v Německu

Nový trenér a legenda Juventusu Andrea Pirlo už si vyhlíží první posily. Dres Juventusu pravděpodobně poprvé v historii oblíknout Američan, Stará dáma už se totiž dohodla na přestupové částce i platových podmínkách s Westonem McKenniem, který v posledních třech letech působil v německém Schalke.

Podle italského novináře di Marzia zaplatí Juventus za hostování 3 miliony eur a bude mít opci ve výši 18 milionů eur na následný odkup, kterou má v úmyslu využít po podzimu. V příštích dnech by měl McKennie absolvovat v Turíně lékařskou prohlídku a jeho příchod bude stvrzen i formálně.

A jak se McKennie v Německu vzal? Jednadvacetiletý rodák z Texasu odešel do Schalke již v mládežnickém věku, v roce 2016. Svůj profesionální debut si odbyl v květnu 2017 a v poslední sezóně patřil mezi nejlepší hráče Schalke. Tento záložník nastoupil v uplynulé sezóně ke 28 bundesligovým zápasům a ze soupisky týmu z Gelsenkirchenu tak patřil mezi nejvytíženější.

Pokud jeho přestup do Juventusu skutečně klapne, stane se McKennie prvním Američanem v historii Juventusu a teprve pátým v historii italské Serie A. Naposledy nastoupil v sezóně 2016/17 za Fiorentinu jeho krajan Joshua Pérez, který tam však stihl odehrát pouhý jeden ligový zápas.