Cristiano konečně prolomil mlčení. Zůstane i další sezonu v Itálii?

Cristiano konečně prolomil mlčení. Zůstane i další sezonu v Itálii?

Vzhledem k tomu, jaké následky měla na ekonomiku klubů koronavirová krize a jak Stará dáma poměrně brzy vyletěla z Ligy mistrů, se začala objevovat otázka, zdali Cristiano Ronaldo zůstane pod křídly italského mistra i další sezonu, nebo jestli se vydá poklidně dohrát kariéru někam do MLS.

Slavná značka CR7, která ještě před nedávnem vyzařovala jisté nepokoje, potřebovala chvíli klidu, aby si v hlavě urovnala všechny myšlenky. Zejména tvrdé vyřazení z osmifinále vrcholné evropské soutěže proti Lyonu ji mrzelo, ale jak se později ukázalo, definitivně ji to nezlomilo.

„Rád bych řekl, že hodlám vložit všechny své síly do tohoto mužstva. S pomocí svých spoluhráčů a celého realizačního týmu Juventusu uděláme vše potřebné, abychom si znovu podrobili celou Itálii, Evropu a svět!“ burcoval Ronaldo.

Dané tvrzení muselo nepochybně nakopnout všechny fanoušky Staré dámy, která vládne italské Serii A už dlouhých devět let po sobě. Letos to ovšem byla dřina do posledního dechu, která společně s nevýrazným tažením Ligou mistrů nakonec stála trenéra Maurizia Sarriho místo.

Co se samotného Juventusu týče, následky koronaviru na finanční situaci jsou cítit (podobně jako všude jinde ve světě kromě Chelsea), ale setrvání Ronalda se to prý nijak nedotkne. Horší to bude s případnými posilami, jejichž příchod může záviset na odchodu některých hráčů ze současného týmu. A jedním takovým, kdo by si měl balit kufry, je například Douglas Costa.