Sdělili mi, že jsem finančně náročný hráč, a tak se naše cesty rozešly, vysvětluje Pazdera odchod z Příbrami

Sdělili mi, že jsem finančně náročný hráč, a tak se naše cesty rozešly, vysvětluje Pazdera odchod z Příbrami

V lednu přišel zkvalitnit defenzivní řady o udržení bojující Příbrami, jenže hned půl roku na to uslyšel, že týmu nesedí do rozpočtu a bude muset zase odejít.

Třiatřicetiletý obránce Lukáš Pazdera se středočeskému celku upsal do prosince roku 2021 a už teď je jasné, že tento termín nenaplní. Pouhé tři dny před utkáním úvodního kola s Teplicemi za ním přišli zástupci klubu a sdělili mu, že už „není potřebný“.  

„Bylo mi řečeno, že patřím mezi finančně náročné hráče, tak jsme se s panem Starkou domluvili na ukončení kontraktu,“ odhalil Pazdera webu iSport.cz pravý důvod toho, proč s ním klub náhle rozvázal smlouvu.

Jeho vize přitom byla jiná. „Představoval jsem si, že tady vydržím minimálně až do prosince příštího roku, ale to je fotbal. Panu Starkovi rozumím, rozešli jsme se férově. Rozhodně to není tak, že odcházím ve zlém,“ přiznával se vší počestností.

Na nové angažmá si bude muset chvíli počkat. „Dokud jsem měl kontrakt, nechtěl jsem nic řešit. Snad se něco pohne v reprezentační pauze,“ odhalil Pazdera pro deník Sport své nadcházející plány.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.