V této chvíli by Arsenal nepozvedli ani Guardiola s Fergusonem dohromady, myslí si Merson

V této chvíli by Arsenal nepozvedli ani Guardiola s Fergusonem dohromady, myslí si Merson

Větší potíže, než by si kdo mohl myslet? Přesně takto se na současný tým londýnského Arsenalu dívá Paul Merson.

Tehdejší opora Kanonýrů a nynější televizní expert zastává ten názor, že se družina trenéra Artety ubírá špatným směrem. Na trasu by ji však dostaly nějaké velmi kvalitní posily, a to zejména do centra obrany.

„Kdybyste spojili zkušenosti Pepa Guardioly, Arsene Wengera, Josého Mourinha a Sira Alexe Fergusona dohromady, tak to ničemu stejně nepomůže, dokud budete mít v obraně hráče, který neumí nahrát na pět metrů,“ rozvášnil se během pravidelné televizní debaty Merson.

Nejvíce kritiky sklízí právě bývalý stoper Chelsea nebo PSG David Luiz. On sám však není jediný.

„Pokud vám manažer na tréninku přikáže přihrávat si na nějakou vzdálenost, hodně lidí si stěžuje. Ale on to nekáže jen tak pro legraci. Chce zavést nějakou rutinu, aby si hráči navykli na určitý systém rozehrávání. Pak to začnou vnímat a aplikovat na hřišti automaticky. Je to něco úplně stejného, jako když si čistíte zuby,“ vysvětloval Merson.

Arsenal v ligové tabulce skončil pouze na osmé příčce, a proto všechny své síly vložil do FA Cupu, kde během finále porazil konkurenční Chelsea 2:1. Díky tomu si zajistil účast alespoň v Evropské lize a na přestupovém trhu by mohl budit o něco větší zájem. 

Je vidno, že i sám Arteta cítí, že jeho největší potíže jsou v obraně. Ihned první posilou se stane stoper Gabriel, jenž do Londýna zavítá z Lille.