Zlatý míč? Lewandowski by o výherci nepochyboval

Zlatý míč? Lewandowski by o výherci nepochyboval

Protože svět zasáhla pandemie koronaviru a některé fotbalové ligy se nedohrály, anketa Zlatého míče byla pro letošní rok zrušena.

Jedná se o rozhodnutí, proti kterému se postavila již celá řada současných či bývalých hráčů, v jejichž čele můžeme uvést například uznávaného stopera Ria Ferdinanda. Ten vyjádřil znepokojení ohledně toho, že by anketu vyhrál někdo jiný, než jsou Cristiano Ronaldo či Lionel Messi, což se nemusí všem líbit.

V popředí všech možných kandidátů na výhru Zlatého míče byl věhlasný útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski. Ten zatím ve své kariéře neměl štěstí, aby takovéto ocenění mohl získat, a i když letos předváděl opravdu nadlidské výkony, na svůj triumf si bude muset ještě počkat.

Komu by ovšem Lewandowski dal svůj hlas, kdyby se cena udělovala? „Abych byl upřímný, dal bych ho sám sobě. Jako tým jsme vyhráli každou možnou trofej a já byl nejlepším střelcem v každé soutěži. Jakýkoliv jiný hráč v mé pozici by tu cenu získal,“ uvedl dvaatřicetiletý polský kanonýr.

Bavorský celek v uplynulém ročníku vyhrál jak Bundesligu, tak i DFB-Pokal a především pak Ligu mistrů. Lewandowskiho snahy tak budou oceněny pouze „na papíře“ a v historických tabulkách zmíněných soutěží.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.